مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۳۶۴۰
زمان انتشار : ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴

از دورتموند تا رئال

با ۱۰ مثلث تهاجمی برتر آشنا شوید +عکس

داشتن یک تمام کننده ی شش دانگ در خط حمله ی هر تیمی، یک مزیت محسوب می شود. حال اگر سه مهاجم توانمند در هر بازی در اختیار داشته باشید، می توانید با یک برتری روحی پا به زمین مسابقه بگذارید.

به گزارش  در فوتبال اروپا تیم ها مبالغ سنگینی را صرف خرید یا تمدید مهاجمین می کنند. مبلغ انتقال سنگینی که برای نیمار توسط پاری سن ژرمن پرداخت شد، اهمیت این نمونه از بازیکنان را ثابت می کند. به تازگی تیم ها به قدرت مثلث خط حمله خود می بالند. در این مسیر که رئال مادرید آن را با رونالدو، بیل و بنزما آغاز کرده، همه تیم ها را به این چالش جذاب ترغیب کرده است.

در ادامه به بررسی عملکرد مثلث های تهاجمی برتر باشگاه های اروپایی می اندازیم…

پس از مشخص شدن تیم های راه یافته به جام جهانی، در همین سایت خواهید خواند: بررسی برترین خط حمله

۱۰ مثلث تهاجمی برتر باشگاه ها

۱۰- اوبامیانگ، پولیسیچ، رویس از دورتموند

10.jpg

زردپوشان در حال حاضر صدر نشین بوندسلیگا هستند. با وجود اینکه این مثلث تقریبا به تازگی شکل گرفته، اما سرعت و پتانسیل بسیار بالایی در آن نهفته است. پیرامریک اوبامیانگ یک ماشین گل‌زنی بی نقص است و مارکو رویس با وجود اینکه سایه‌ای از فرم گذشته‌اش را دارد اما همچنان یک بازیکن در سطح کلاس جهانی است. اما رأس مجهول این مثلث کریستین پولیسیچ است، که با رفتن عثمان دمبله، جایگاه مهمی در ترکیب دورتمند پیدا کرده‌است. هرچقدر که این جوان ۱۸ ساله آمریکایی بیشتر رشد کند، زنبورها خط حمله زهردارتری خواهند داشت.

۹- میخیتاریان، لوکاکو، مارسیال از منچستریونایتد

9.jpg

این مثلث تهاجمی تنها چندبازی است که شروع به کار کرده، اما در همین مدت کوتاه چند امتیازمهم و حیاتی را برای سرخ پوشان یونایتدی به ارمغان آورده‌است. انتقال میخیتاریان از مرکز به راست و پاس‌های قطری و سریعش هر دفاعی را ازپای در می آورد. در عین حال لوکاکو طلایی ترین دوران فوتبالش را می‌گذراند و در نهایت سومین ضلع این مثلث مارسیال فرانسوی است، که تکنیکی ترین بازیکن یونایتد است و اکثرا به بازیکن عنوان تعویضی وارد میدان می‌شود و با تکمیل دو ضلع دیگر، مثلثی را می‌سازد که مرگبار بودنش بر هیچکس پوشیده نیست.

۸- اریکسن، کین، دله‌آلی از تاتنهام 

8.jpg

از آن‌جایی که دله آلی و اریکسن به عنوان دو مهاجم در سیستم ۱-۲-۴-۳ وارد  یک سوم دفاعی حریف می‌شوند، نمی توان سیستم تاتنهام را یک نمونه استاندارد از تلفیق دو وینگر و  یک مهاجم نوک دانست. اریکسن توپ را حمل می‌کند و خیلی خوب می‌تواند حمله را از گوشه های یک سوم تدافعی حریف مدیریت کند، حرکات سایه‌ای دله آلی باعث ایجاد باکس‌های خالی برای هری کین می‌شود، هری کین نیز یک تمام کننده بی نظیر در هوا و زمین است و از موقعیت‌ها نهایت استفاده را می‌برد.

۷- صلاح، فرمینو، مانه از لیورپول

7.jpg

سرعت و دوندگی، جدایی ناپذیر ترین عادت آنفیلدی هاست. فرمینو یک بازیکن واقعا سریع و صد البته باهوش است، بازیکنی که به لطف  سیستم مهاجم کاذب (false 9) به عقب می‌آید و با هافبک‌ها در مرکز زمین ارتباط برقرار می‌کند. حال نوبت به جادوگران مسلمان تیم، مانه و صلاح می‌رسد، که با سرعت دیوانه وار و تکنیک بی‌نظیرشان موقعیت سازی کنند. مانه یک دریبل زن غیر قابل توقف است، که هر سد دفاعی را در هم می‌شکند و  صلاح با سرعت و هوش فوق‌العاده بالا باکس‌های خالی برای مهاجمان ایجاد می‌کند، تنها باید توپ را به او برسانی…!

۶- روبن، ریبری، لواندوفسکی از بایرن مونیخ

6.jpg

ریبری و روبن از مصدومیت رهایی یافته‌اند و لوا هم در نوک خط حمله حضور دارد. این سه ضلع دوباره در کنار هم جمع شده‌اند تا یک مثلث خاص دوباره شکل بگیرد. ریبری سرعت بالایی در دریبل زدن ندارد و بیشتر تمایل به موقعیت سازی دارد. در سمت دیگر، روبن یک بازیکن سریع، فانتزی‌باز و گل‌زن است. ضلع سوم  لواندوفسکی لهستانی است، یکی از بهترین پست ۹ های حال حاضر دنیا، که دو وینگر در کلاس جهانی را در پشت خود دارد. تنها نکته نگران‌کننده پیرشدن ستاره‌های محبوب مستطیل سبز؛ روبن و ربیری است، شاید گذر زمان دیگر به این دو اجازه ندهد مثل همیشه بدرخشند. 

۵- مانژوکیچ، هیگواین، دیبالا از یوونتوس

5.jpg

دو شماره ۹ و یک شماره ۱۰ مثلث یووه را تشکیل می‌دهند، از نظر تاکتیک نویسان همچین سیستمی به هیچ عنوان عملی نیست. اما درخشش و تطبیق پذیری مانژو در پست وینگر به این چینش رنگ و بوی واقعیت داده‌ است. هیگواین یک گل‌زن مرگبار و دیبالا سرعت بالایی دارد، همین سرعت بالای جوان آرژانتینی زمان رسیدنش به قله‌های فوتبال اروپا کاهش داده‌ است و اکنون این سه نفر در کنار هم گرد آمده‌اند تا این بار قله اروپا را فتح کنند و انتقام فینال سال قبل را بگیرند.

۴- مرتنز، کایخون، اینسینیه از ناپولی

4.jpg

خط آتش ناپولی به اندازه آب و هوای لندن متغیر و سیال است! سرعت باورنکردنی‌شان، آنان را دست نیافتنی می‌کند و هماهنگی خیره کننده‌شان هر بیننده‌ای را انگشت به دهان می‌گذارد و تماشای نمایش‌شان را لذت بخش می‌کند. آنان گل زنانی بالفطره هستند و می‌توانند هر توپی را به تور دروازه حریف بچسبانند. شاید اگر آبی پوشان، خط دفاع قابل اعتمادتری داشتند، می‌توانستیم بیشتر و بهتر از این خط حمله لذت ببریم.

۳- نیمار، ام باپه، کاوانی از پاریسن‌ژرمن

3.jpg

دلارهای قطری گران قیمت ترین خط حمله تاریخ فوتبال را ایجاد کردند. مالکان قطری با خرج کردن چیزی حدود ۴۶۵ میلیون یورو در تابستان امسال نفس اروپا را به شماره انداختند. آن‌ها قرار است نسخه‌ای جدید از مثلث MSN بارسا باشند. نیمار اینجا همه کاره است، قرار است به کمک دریبل‌های تماشایی ام‌باپه جوان و شم بالای گل‌زنی کاوانی، این سه همان کاری را بکنند، که نیمار همراه با مسی و سوارز در فصل ۱۵-۲۰۱۴ انجام داد. باید دید، که آیا قدیسان پاریسی می‌توانند بربام اروپا قرار گیرند یا خیر. مطمئنأ جواب این سوال با گذر زمان و هماهنگی بیشتر نیمار و ام باپه با یکدیگر به سمت مثبت میل خواهد داشت.

۲- دمبله، مسی، سوارز از بارسلونا

2.jpg

بهترین بازیکن جهان، بهترین شماره ۹ جهان و یک وینگر آینده‌دار. قطعا مثلث جدید هجومی بارسا نمی‌تواند به اندازه گذشته، حماسی و موفق باشد، ولی پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به بهترین را دارد. کیفیت بالای مسی که نیازی به توضیح ندارد، سوارز با سرعت ویران کننده اش، برای دمبله در ناحیه چپ فضای خالی ایجاد می‌کند و دمبله با حرکات تکنیکی‌اش خط دفاع حریف را دچار سردرگمی می‌کند، بدین ترتیب روبه‌رو شدن با این مثلث، تبدیل به کابوس هر مدافعی می‌شود.

۱- ایسکو، بنزما، رونالدو از رئال مادرید

1.jpg

این خط حمله مثل بقیه نیست، اینجا وینگر جایی در ترکیب ندارد. رونالدو در نقش یک مهاجم نوک شناور، ایسکو یک شماره ۱۰ و بنزما یک مهاجم نوک ثابت است، که با کمترین انرژی خود را در موقعیت گل‌زنی قرار می‌دهد. کهکشانی‌ها به ترکیب قهرمان خود دست نزده‌اند و از طرفی ایسکو در پنجمین فصل حضورش در لوس بلانکوس  تبدیل به یک بازیکن در سطح کلاس جهانی شده است و قطعا می‌تواند یکی از ستون‌های اصلی تیم زیدان باشد. آیا این مثلث طلایی می تواند تاریخ ساز بشود و در پایان فصل سومین قهرمانی چمپیونزلیگ متوالی خود را جشن بگیرد؟

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی