مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۸۲۳۹
زمان انتشار : ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴

بازیکنان باکیفیت به جای اوکراینی های بی خاصیت!

پرسپولیس که فصل گذشته با کمبود بازیکن مواجه بود امسال با جمع کردن یک نیمکت قوی شرایط خوبی برای رسیدن به اهداف بزرگش دارد.

به گزارش  پرسپولیس فصل قبل را با شرایط خاصی آغاز کرد. طارمی و رضاییان به ترکیه رفتند و این تیم اقدام به جذب بازیکنان جدید برای بستن تیمی قدرتمند کرد. در این میان ساسان انصاری که خیلی زود تیم را به مقصد فولاد ترک کرد و گولچ هم بدون اینکه بازی کند از پرسپولیس کنار گذاشته شد. بقیه خریدهای پرسپولیس عملا دست برانکو را روی نیمکت و برای تغییر بستند.

شانسی که برانکو و پرسپولیس آوردند این بود که طارمی و رضاییان بازگشتند؛ البته امید عالیشاه و احمدنوراللهی هم تیم را ترک کردند تا وضعیت بغرنج تر هم بشود. پرسپولیس برای تکمیل نفراتش دو بازیکن اوکراینی و چند بازیکن جوان را به تیمش اضافه کرد؛ اما اوکراینی ها عملا هیچ نقش مفیدی برای پرسپولیس ایفا نکردند.

برانکو همچنین نمی توانست در مسیر دشوار رسیدن به قهرمانی و رقابت های نفسگیر آسیایی به بازیکنان جوانی مثل کرملاچعب، آقایی و علوان زاده اعتماد کند. تنها شانسی که برانکو آورد این بود که سیزده بازیکن اصلی تیم تا حد ممکن در طول فصل آماده بودند و برانکو با همین تعداد بازیکن قهرمان شد و به مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا رسید. راستی اگر سروش رفیعی در نیم فصل جذب نمی شد شاید پرسپولیس با کمبود بازیکن به مشکل می خورد.

در فصل جدید پرسپولیس هوشمندانه در فصل نقل و انتقالات وارد شد. آن ها به جای خارجی های ناشناخته دو خارجی خیلی خوب را گرفتند. منشا که در پیکان خودش را نشان داده بود و بشار رسن عراقی که برانکو بازی هایش را دیده بود و پسندیده بود.

شجاع خلیل زاده، سیامک نعمتی، شایان مصلح و بازگشت احمدنوراللهی نیمکت پرسپولیس را تکمیل کرد تا این تیم این فصل را با کمترین دغدغه نسبت به نیمکتش آغاز کند.

نتیجه نیمکت خوب را پرسپولیس در همین فصل از رقابت ها و در همین مدت کم به خوبی لمس کرده است. این تیم در بازی های اول فصل سیدجلال حسینی کاپیتانش را در اختیار نداشت. موضوعی که در فصل قبل باعث شد تا حسین ماهینی دفاع وسط بازی کند. در این فصل در بازی برابر الاهلی این موضوع می توانست منجر به اتفاقات ناخوشایندی برای پرسپولیس شود.

برانکو حتی در روزهایی که مهدی طارمی مثل بازی با الاهلی آماده نبود با حضور منشا توانست مانع از افت کیفی خط حمله تیمش شود.

سه تعویض برانکو در مرحله رفت لیگ قهرمانان آسیا برابر الاهلی برخاسته از یک نیمکت قوی بود. برانکو به راحتی توانست ستاره های تیمش را که در فصل قبل بدون جانشین بودند را از بازی بیرون بکشد و سه بازیکنی را جایگزین کند که بتوانند نمایشی حتی بهتر و با کیفیت تر داشته باشند.

ورزش سه : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی