مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۹۰۸۴
زمان انتشار : ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

بارسلونا ۵-۰ سویا: جام آخر برای کاپیتان اینیستا

بارسلونا در دیداری جذاب و تماشایی موفق شد با نتیجه 5-0 سویا را شکست بدهد و اولین جامش در این فصل را بالای سر ببرد.

به گزارش  شاگردان ارنستو والورده نمایشی بی نقص ارائه دادند و با زدن ۵ گل، یک قهرمانی مقتدرانه را جشن گرفتند.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقایق ابتدایی موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد. تا اینکه در دقیقه ۷، چیزی نمانده بود که بارسا روی یک ضربه آزاد به گل برسد اما ضربه دیدنی لیونل مسی را دروازه بان سویا با واکنشی تماشایی دفع کرد.

برتری بارسا ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۱۴، سرانجام این تیم به گل رسید. شوت بلند یاسپر سیلسن از داخل محوطه جریمه بارسا، پشت مدافعان سویا به فیلیپ کوتینیو رسید و او هم با یک بغل پای دقیق، لوئیس سوارز را در موقعیت گلزنی قرار داد. این ستاره اروگوئه ای هم در شرایطی که از تعادل لازم برخوردار نبود، توانست دروازه را باز کند.

بعد از این گل بازیکنان سویا تا اندازه ای پیش کشیدند و می توانستند در دقیقه ۱۸ به گل تساوی برسند اما ضربه کوره آ راهی به چهارچوب دروازه بارسا پیدا نکرد.

برتری سویا ادامه داشت اما این بارسا بود که می توانست در دقیقه ۲۸ به گل دوم برسد ولی ضربه تماشایی آندرس اینیستا به تیر دروازه برخورد کرد.

سرانجام در دقیقه ۳۱، بارسا به گل دوم رسید. حرکت عالی یوردی آلبا از سمت چپ و پاس او در دهانه دروازه، مسی را صاحب موقعیت کرد و او هم با یک ضربه محکم، دروازه حریف را باز کرد.

برتری بارسا بعد از این گل هم ادامه پیدا کرد و بعد از اینکه این تیم یکی دو موقعیت خوب دیگر را از دست داد، در دقیقه ۴۰ به گل سوم رسیدند. این بار همکاری عالی مسی و سوارز، مهاجم اروگوئه را در موقعیت تک به تک با دروازه بان سویا قرار داد و در نهایت او با یک ضربه دقیق، توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

در دقایق پایانی نیمه اول بازی متعادل شد و در نهایت این نیمه با همان سه گل به پایان رسید.

نیمه دوم را سویا بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۴۹، یکی از گل های خورده را جبران کنند اما حضور به موقع یوردی آلبا، دروازه بارسا را نجات داد.

در مقابل این آبی و اناری ها بودند که در دقیقه ۵۲ به گل چهارم رسیدند. این بار پاس عالی مسی، اینیستا را در موقعیت گلزنی قرار داد و او هم بعد از پشت سر گذاشتن دروازه بان حریف، کار را تمام کرد.

دو دقیقه بعد بارسا می توانست به گل پنجم برسد اما دو واکنش پیاپی تماشایی از سوریا، مانع از باز شدن دروازه سویا برای پنجمین بار شد.

برتری بارسا ادامه پیدا کرد و این تیم یکی دو موقعیت دیگر را از دست داد تا اینکه در دقیقه ۶۹، به گل پنجم رسید. برخورد توپ به دست مدافع سویا در محوطه جریمه باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. فیلیپ کوتینیو که خود این پنالتی را گرفته بود، پشت ضربه ایستاد و برخلاف جهت حرکت دروازه بان سویا، دروازه را باز کرد.

در دقایق پایانی بازی بازیکنان سویا تلاش زیادی کردند تا کمی از سنگینی شکست کم کنند و حتی یکی دو بار تا آستانه زدن گل پیش رفتند اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت بازی با همان ۵ گل به سود بارسا به پایان رسید.

ورزش سه : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی