مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۴۷۲۳
زمان انتشار : ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲

لیگ جهانی والیبال

ایران ۳ – ۲ آرژانتین; شام آخر ولاسکو با دست پخت معنوی نژاد

به گزارش ، تیم ملی ایران در دیداری هیجان انگیز توانست با نتیجه ۳ بر ۲ آرژانتین را که خولیو ولاسکو را به عنوان سرمربی خود می دید، بدرقه کند. در ادامه به گزارش بازی می پردازیم: گزارش بازی: ست اول را هر دو تیم پایاپای شروع کردند. استفاده بهتر آرژانتینی ها از توپ های […]

به گزارش ، تیم ملی ایران در دیداری هیجان انگیز توانست با نتیجه ۳ بر ۲ آرژانتین را که خولیو ولاسکو را به عنوان سرمربی خود می دید، بدرقه کند. در ادامه به گزارش بازی می پردازیم:

گزارش بازی:

ست اول را هر دو تیم پایاپای شروع کردند. استفاده بهتر آرژانتینی ها از توپ های برگشتی، آن ها را پیش انداخت و اولین وقت استراحت فنی به دو تیم در امتیاز ۸ به ۶۶ به سود آرژانتین داده شد. علاقه پاسور آرژانتین به استفاده از توپ های سرعتی در اوایل این ست مشهود بود. دو سرویس پشت سر هم از آرژانتینی ها و دریافت بد از ایران آرژانتینی ها را ۴ امتیاز پیش می اندازد. ایجاد اختلاف امتیاز بالا، کولاکوویچ را مجبور به استفاده از معنوی نژاد می کند و او از بدو ورودش به بازی امتیاز گیری می کند. آرژانتینی با امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود خود به وقت استراحت فنی دوم می روند. با حضور معنوی نژاد، پاس های سعید معروف هم برای او بیشتر ساخته و پرداخته می شد. تک دفاع عالی معنوی نژاد اختلاف امتیاز را به یک می رساند. آرژانتین ۱۹ بر ۱۸ پیش است. رضا قرا به بازی می آید و با سرویس خوب یک امتیاز سرویس را می گیرد تا ایران در امتیاز ۲۱ با آرژانتین برابر شود. سیستم ویدیو چک حاضر در سالن هم به نظر می رسد دقت مورد نظر را ندارد و اعتراض تماشاگران و بازیکنان ایرانی را در یک صحنه به دنبال دارد. با مشورت داوران در نهایت امتیاز  مورد اعتراض واقع شده، به ایران داده می شود. حرکت ناشایست سعید معروف در یک صحنه با کادر داوری و اصابت و لمس کردن یکی از داوران با انگشت، یک کارت زرد را برای او به همراه دارد. در امتیاز ۲۴ بر ۲۳ به سود آرژانتین، ایران وقت استراحت می گیرد. آبشار قدرتی معنوی نژاد بازی را به تساوی در امتیاز ۲۴ می کشاند. معنوی نژاد در این ست مانند یک ستاره ظاهر می شود و گره گشای کار ایران است. رالی طولانی این ست، در نهایت با آبشار عادلی غلامی و نتیجه ۲۹ بر ۲۷ به سود ایران به پایان می رسد.

فرهاد سال افزون - امیر غفور - سید محمد موسوی - لیگ جهانی ولیبال 2017 - والیبال ایران و آرژانتین

ست دوم را ایران بهتر شروع می کند. درخشش معنوی نژاد همچنان ادامه دارد. با دفاع خوب امیر غفور، اولین زمان استراخت فنی که در اختیار دو تیم قرار می گیرد، در امتیاز ۸ بر ۶ به سود ایران است. امتیاز ۱۱۱ را که معنوی نژاد کسب می کند، آرژانتینی ها در امتیاز ۷ مانده اند و وقت استراحت طلب می کنند. آرژانتین، اختلاف امتیاز را کم می کند اما دفاع خوب عادل غلامی امتیاز ایران را به ۱۶ می رساند و آرژانتینی ها با امتیاز ۱۴ به دومین وقت استراحت فنی این ست می روند. در ادامه این ست نیز ایران بهتر کار می کند و اختلاف امتیاز را به ۴ هم رسانده است. نقشه های متنوعی را در خط حمله ایران شاهد هستیم، هر چند که سعید معروف از کار سرعتی کمتر استفاده می کند. در آخر ایران این ست را هم در ادامه روند خوب ست قبلی خودش با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود خود به پایان می برد.

ست سوم پایاپای دنبال می شود. آرژانتین برای جلوگیری از یک شکست سه بر صفر با انگیزه تر ظاهر شده است و اشتباهات کمتری نسبت به دو ست قبلی دارد . نسبت به دو ست قبلی، پاس های کمتری به معنوی نژاد داده می شود. دفاع خوب بازیکن آرژانتین روی توپ معنوی نژاد، امتیاز ۱۴ را برای آرژانتینی ها به دنبال دارد و در پی آن یک امتیاز سرویس اختلاف امتیاز را به ۲ می رساند. آرژانتین ۱۵ بر ۱۳ پیش است. امتیاز ۱۶ که برای آرژانتین به دست می آید هر دو تیم با امتیازهای ۱۶ بر ۱۳ به وقت استراحت فنی می روند.دفاع آبشار امیر غفور، امتیاز ۲۰ را برای آرژانتین به همراه دارد.  یک آبشار سرعتی، پایان بخش این ست به سود آرژانتین است. ایران این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ واگذار می کند.

اولین امتیاز ست چهارم را معنوی نژاد برای ایران کسب می کند.سه امتیاز برای ایران، با سه آبشار معنوی نژاد بدست می آید. بازی خوب ایران در ادامه به چشم می آید تا امتیاز ۸ بر ۵۵ به سود ایران و با آبشار امیر غفور روی تابلو ثبت شود. صدای تشویق های ایسلندی هواداران تیم ملی در سالن آزادی، مانند دو شب قبل به وضوح شنیده می شود. در ادامه آرژانتینی ها نتیجه را برابر می کنند اما باز هم ست چهارم مانند دو ست اول پاس ها به معنوی نژاد می رسد و این بازیکن اختلاف را دوباره برای ایران به سه می رساند. باز هم آرژانتین بازی را در امتیاز ۱۵ برابر می کند. امتیاز ۱۶ برای آرژانتین و دومین وقت استراحت فنی که به دو تیم داده می شود.یک دریافت بد از مرندی آرژانتینی ها را دو امتیاز پیش می اندازد.شاگردان ولاسکودر تلاش برای حفظ دو امتیاز پیش افتاده هستند.در امتیازات پایانی این ست بازی حساس دنبال می شود. حرکت سرعتی روی تور آرژانتینی ها این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سودشان به همراه دارد.

ست پنجم را ایران با امتیاز آغاز می کند. در همان امتیاز نخست این ست، به نظر می رسد معنوی نژاد مصدوم شده و از بازی بیرون می رود. ایران با دو امتیاز پشت سر هم از امیر غفور با اختلاف ۴ امتیاز پیش افتاده است. نتیجه ۶ بر ۲ به سود ایران، ولاسکو را مجبور به گرفتن وقت استراحت می کند. وقت استراحت ولاسکو جواب می دهد و آن ها موفق می شوند اختلاف امتیاز را کاهش داده و نتیجه را به ۷ بر ۵ به سود ایران برسانند. در ادامه ایران ۱۰ بر ۶ پیش افتاده است.میلاد عبادی پور در نبود معنوی نژاد چهره شاخص ایران در این ست است. در امتیاز های پایانی این ست اختلاف امتیاز برای ایران حفظ می شود. آبشار سرعتی موسوی امتیاز ۱۴ را برای ایران به ارمغان می آورد تا ایران در آستانه پیروزی در این ست و این دیدار قرار بگیرد. ایران در نهایت امتیاز ۱۵ را هم بدست می آورد تا این ست را ۱۵ بر ۱۱ به سود خود به پایان برساند.

نهایتأ تیم ملی والیبال ایران درششمین بازی خود در لیگ جهانی ۲۰۱۷ با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل آرژانتین به پیروزی رسید.

امتیازآورترین بازیکن ایران در این دیدار جواد معنوی‌نژاد بود که ۲۶ امتیاز برای ایران کسب کرد. میلاد عبادی‌پور  هم ۲۲ امتیاز دیگر برای ایران به دست آورد.

برای تیم ملی آرژانتین نیز «کریستین پوگلاخن» ۲۲  امتیاز کسب کرد.

سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران معتقد است معنوی نژاد نقش پر رنگی در پیروزی ایران برابر آرژانتین داشته است.

خوشحالم که آخرین بازی را در تهران برنده شدیم و می‌دانستیم که بازی سختی در پیش داریم. ست نخست بازی برای هر دو تیم اهمیت زیادی داشت و پیروزی ما در این ست باعث شد بتوانیم در ست‌های بعدی عملکرد بهترین داشته باشیم.

معروف به بازی خوب جواد معنوی‌نژاد اشاره کرد و گفت:

اگر جواد در این بازی نبود اتفاقات دیگری در زمین رقم می‌خورد. ما از توانایی‌ها و پتانسیل او به خوبی استفاده کردیم. سر آخر به مردم ایران تبریک می‌گویم چون تنها تفاوت ما با تیم آرژانتین در این بازی حمایت تماشاگران از ما بود.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!