مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۵۸۸۴
زمان انتشار : ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۹

آدایس یک طرفه فسخ کرد

ایران – آدیداس ; پایان مسیر

بعد از مدت ها یک شرکت معتبر جهانی مسئولیت تهیه و طراحی لباس تیم ملی فوتبال را عهده دار شده بود که گویا به علتی این قرارداد با ایران فسخ شده است.

گروه ورزشی ، مدت زیادی از همكاری تیم ملی ایران با برند معتبر آدیداس نمی گذرد که آلمانی‌ها تصمیم گرفته‌اند به همكاری خود با فدراسیون فوتبال خاتمه دهند. آنها زمانی به جمع‌بندی در این زمینه رسیدند كه ایران در دیدار مهم با ازبكستان، لباس‌های با طرح جدید را به تن نكرد و تصمیم گرفت با لباس قدیمی خود به میدان برود. یكی از مسئولان آدیداس كه نخواست نامش فاش شود، با اعلام این خبر گفت: «برای ما رفتار فدراسیون ایران عجیب بود و به همین دلیل به همكاری خود با تیم ملی ایران پایان می‌دهیم. مدتی روی طراحی لباس‌های جدید زمان گذاشته بودیم. پیش از بازی ازبكستان لباس‌ها را از آلمان به ایران ارسال كردیم ولی متأسفانه در بازی ازبكستان از این لباس‌ها هیچ استفاده‌ای نشد. این مسئله برای ما ابهام بزرگی است. به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم به همكاری خود با فدراسیون فوتبال ایران پایان دهیم!»

واکنش سران فدراسیون در این زمینه عجیب بود. آدیداس در ماجرای همكاری با تیم ملی ایران، بسیار مثبت عمل كرد و حتی پیشنهاد خوبی به این فدراسیون داد. آنها امیدوار بودند تا طرف مقابل هم موج‌های مثبتی برای‌شان ارسال كند. ایران در چند بازی از لباسی كه ابتدا از آدیداس خریداری كرده بودند، به میدان رفتند ولی این برند معتبر برای دیدار ازبكستان لباس‌های جدیدی طراحی كرد و در اختیار فدراسیون فوتبال قرار داد. بار این لباس‌ها هم از گمرك ایران رد شد و به ‌دست فدراسیون رسید ولی اینكه چرا تیم ملی با وجود قولی كه به برند آلمانی داده بود، از این لباس‌ها استفاده نكرد، از نظر آنها عجیب است. آلمانی‌ها معتقدند ایرانی‌ها با «صداقت» موضوع را پیش نبرده‌اند و حتی شك و شبهه‌هایی برای داشتن یك همكاری «شفاف» برای‌شان به وجود آمده است.

با این اوصاف، طرف آلمانی تصمیم گرفته یك‌طرفه قرارداد را فسخ كند و این موضوع را به گوش فدراسیون فوتبال هم رسانده است. مسئول آدیداس در این‌باره گفت: «بسیار تمایل داشتیم با ایران كار كنیم و در جام‌جهانی‌ همكاری‌مان ادامه داشته باشد ولی از حالا به بعد ایران می‌تواند با هر برند دیگری كه علاقه‌مند به آن است، كار كند!»

این مسئول آدیداس تأكید دارد كه اگر قول و قراری بین آنها و فدراسیون برای استفاده از لباس‌های جدید در بازی ازبكستان وجود نداشت، هرگز این‌گونه عمل نمی‌كردند ولی از آنجا كه دو طرف قول و قرار گذاشتند و فدراسیون فوتبال ایران تأكید كرد از لباس‌های جدید استفاده می‌كند، ناراحت هستند. البته باید پاسخ مسئولان فدراسیون فوتبال را هم در این زمینه شنید.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار