مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۰۳۰۶
زمان انتشار : ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۷

عواقب عدم میل رئال به جذب ام‌پایه در جیب بارسا

او بهترین می شود، شاید در جایی غیر از کاخ آرزوهایش

همواره با نزدیک شدن به پایان سال میلادی، منتظر انتشار آمار و ارقام جالب فوتبالی هستیم. یکی از نکات جذاب دست به دست شده مربوط به کیلیان ام‌پایه، برندهجایزه پسر طلایی فوتبال است.

به گزارش  عملکرد درخشان ستاره جوان فرانسوی‌ها در سال گذشته کاری کرده است که بسیاری مطمئن باشند که او روزی به شماره یک این ورزش بدل خواهد شد. او کسی است که حتی می تواند نمایشی بهتر از رونالدو و مسی نمایش دهد. امباپه در مرحله گروهی لیگ قهرمانان با گلی که مقابل بایرن در دور برگشت زد به جوان ترین بازیکنی تبدیل شد که توانسته در این تورنمنت معتبر ۱۰ گل به ثمر برساند. این در حالی است که مسی اعجوبه آرژانتینی در سن ۲۱ سالگی به همچین رکوردی دست یافته بود.

نگاهی به تعداد گل های او در سال ۲۰۱۷ ارزش بالای کار او را نشان می دهد. او در سالی که در روز های پایانی‌اش ۱۹ سالگی خود را جشن گرفت ۳۲ گل به ثمر رساند، تعداد گل های او باعث شد تا نام او یک بار دیگر در کنار بزرگان فوتبال دنیا قرار گیرد.

کیلیان امباپه

نگاهی به عمکرد بهترین بازیکنان تا سن ۲۱ سالگی نشان می دهد که او می تواند مسیری همچون رونالدوی برزیلی را طی کند.

بیشترین تعداد گل زده توسط بازیکنان زیر ۲۱ سال در یک سال در تاریخ فوتبال :

⚽️ ۳۸ –  رونالدو (۱۹۹۵)
⚽️ ۳۲ –  کلیان امباپه (۲۰۱۷)
⚽️ ۲۹ –  مایکل اوون (۱۹۹۸)
⚽️ ۲۸ –  رائول (۱۹۹۷)
⚽️ ۲۷ – سرخیو آگوئرو (۲۰۰۸)
⚽️ ۲۵ – لیونل مسی (۲۰۰۷)

امباپه در ابتدای کار خود، زمانی که توانست در میان بزرگان جهان فوتبال نامی را برای خود دست و پا کند، در مصاحبه های ابتدایی اش به صورت علنی اذعان داشت عاشق رئال مادرید است! او حتی عکس هایی از دوران کودکی خود را که در اتاق خوابش با ستاره های بزرگ رئالی ها زندگی می‌کرده است را در صفحات مجازی به اشتراک گذاشت تا باز هم عشق خود را به مادریدی ها ابراز نماید او حتی در سنین نونهالی به دیدار کریستیانو رونالدو رفته بود تا اسطوره خود  را از نزدیک ببیند و خاطره ای جالب را در ذهن ابر ستاره لوس بلانکوس قرار دهد، چرا که کریستیانو رونالدو هم اکنون پس از سال ها او را از یاد نبرده است و از دیدار با امباپه به عنوان یکی از خاطرات خوش خود یاد می کند!

اما امباپه به تازگی در افشاسازی خود برای عدم حضورش در رئال مادرید اذعان داشته بود: پاری سن ژرمن زادگاه من است! من عاشق پاریس هستم! چطور می توانستم دست آنها را خالی بگذارم! من عاشق پاری سن ژرمن هستم.

این صحبت های امباپه دقیقا نشان دهنده عمق ناراحتی او از سران رئال مادرید است که دیگر ابراز علاقه ای حتی کوچک به این تیم نمی کند و برنامه ای دیگر را در سر دارد! برنامه ای که می تواند کله خوک را به سوی او پرتاب کنند! چرا که امباپه حالا به دنبال آن است تا به بارسلونا انتقال پیدا کند!

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی