مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۳۷۴
زمان انتشار : ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴

امیر بی گزند; بدترین دوران ژنرال

آمار امیرخان تا به اینجای فصل دلچسب نبوده است شاید هم او یک اولین دیگر را رقم بزند و در صورت ناکامی در فرار از این بحران موقتی، برای اولین بار زودتر از پایان فصل مجبور به جدایی از این تیم شود.

به گزارش  در سال‌های گذشته هر تیمی می‌توانست مدعی قهرمانی لیگ برتر باشد اگر امیرقلعه‌نویی را روی نیمکتش داشت. اگرچه او بیشتر در تیم‌هایی مانند استقلال و سپاهان و تراکتورسازی کار کرد و قهرمان شد اما عملکردش در استقلال اهواز و مس کرمان هم خیلی با فاکتورهای قهرمانی برای این تیم‌ها فاصله‌ای نداشت. ذوب‌آهن این فصل شباهتی به هیچ‌کدام از تیم‌های سابق قلعه‌نویی ندارد. نه به استقلال و سپاهان قهرمان و نه به استقلال اهواز و مس کرمان که دردسر تیم‌های مدعی بودند. ذوب‌آهن قلعه‌نویی این روزها یکی از بی‌آزارترین تیم‌های لیگ است و انتظار هفته به هفته برای استارت آنها تا نیم‌فصل به نتیجه‌ای نرسیده است. قلعه‌نویی بدترین شروع تاریخ مربی‌گری‌اش در لیگ برتر را تجربه می‌کند. ۱۴ بازی و ۱۶ امتیاز کارنامه موفقی برای ذوب آهن نیست. تیمی که فقط در سه بازی برنده شده و بقیه امتیازاتش را از تساوی با تیم‌های نه‌چندان قدرتمند گرفت. قلعه‌نویی پیش از این اگر از ابتدای فصل روی نیمکت تیمی می‌نشست ۲۴ امتیاز آن تیم تا هفته چهاردهم تضمین شده بود. یعنی امتیازی که پدیده پنجم جدولی در این فصل گرفته است. ذوب آهن اما برخلاف روند سال‌های گذشته سرمربی‌اش رتبه‌ای بهتر از دهم جدول را در این فصل بدست نیاورده و ۸ امتیاز، پایین‌تر از حداقل استانداردهای قلعه‌نویی دارد.

لیگ شانزدهم: تراکتور ۱۴ بازی ۲۷ امتیاز

لیگ چهاردهم: استقلال ۱۴ بازی ۲۴ امتیاز

لیگ سیزدهم: استقلال ۱۴ بازی ۲۶ امتیاز

لیگ دوازدهم: استقلال ۱۴ بازی ۲۸ امتیاز

لیگ یازدهم: تراکتورسازی ۱۴ بازی ۲۴ امتیاز

لیگ دهم: سپاهان ۱۴ بازی ۲۴ امتیاز

لیگ نهم: سپاهان ۱۴ بازی  ۲۵ امتیاز

لیگ هشتم: استقلال  ۱۴ بازی ۲۵ امتیاز

لیگ پنجم : استقلال ۱۴ بازی ۲۸ امتیاز

لیگ چهارم : استقلال ۱۴ بازی ۲۴ امتیاز

لیگ سوم: استقلال ۱۴ بازی ۲۴ امتیاز

او پیش از این در هفته چهاردهم کمترین امتیازی که کسب کرده بود ۲۴ امتیاز بود و در بهترین فصلش در لیگ پنجم با استقلال ۲۸ امتیاز بدست آورد. قلعه‌نویی اما در این فصل بدترین آمار را ثبت کرد و در ۱۴ بازی فقط ۱۶امتیاز کسب کرد. جالب است که قلعه‌نویی یک عادت خود را هنوز ترک نکرده و همچنان به فوتبال هجومی علاقه دارد. آن‌ها در بدترین شرایط هم چهارمین خط حمله لیگ را به خودش اختصاص داده‌اند و از بسیاری از تیم‌هایی که رده بهتری دارند هم بیشتر گل زده‌اند. با این حال با ادامه این روند بعید به نظر می‌رسد که ذوب‌آهن بتواند به جمع مدعیان قهرمانی بپیوندد و شاید قلعه‌نویی برای اولین بار در دوران مربی‌گری‌اش، باید برای حفظ میانه جدول بجنگد. شاید هم او یک اولین دیگر را رقم بزند و در صورت ناکامی در فرار از این بحران موقتی، برای اولین بار زودتر از پایان فصل مجبور به جدایی از این تیم شود.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی