مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۶۸۸
زمان انتشار : ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹

افتخاری: امسال اجازه نمی‌دهیم حق‌مان ضایع شود و زیر بار زور نمی‌رویم/ رحمتی به سپاهان نمی‌رود

مدیرعامل باشگاه استقلال اعلام کرد که سنگربان باتجربه این تیم در جمع آبی‌پوشان می‌ماند و به سپاهان نمی‌رود.

به گزارش  سیدرضا افتخاری بعد از جلسه مدیران چهار باشگاه ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا با رئیس فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حرف حساب ما این است که سال گذشته از رفتن به کشور ثالث ضرر کردیم. تیم‌مان هم از لحاظ مالی و هم از بعد معنوی ضرر کرد. هواداران ما هم ناراضی هستند. هواداران دوست دارند که بازی‌ها در تهران برگزار شود و آنها بازی‌های تیم‌شان را از نزدیک ببینند. اینکه نتایج نسبتاً خوبی نگرفتیم، یکی از دلایل اساسی‌اش این بود که تیم ما بی‌جهت به کشور ثالث رفت و برگشت، اما تیم‌‌های عربستانی راحت به عمان رفتند و برگشتند. امسال نمی‌خواهیم اجازه بدهیم که حق‌وحقوق‌مان پایمال شود. الان هم در جلسه گفتم که فدراسیون همه تلاشش را بکند و برود از AFC بخواهد که قوانین را رعایت کند.

وی افزود: ما چیز زیادی نمی‌خواهیم و فقط می‌خواهیم قوانین و مقررات اجرا شود. قوانین و مقررات هم به ما می‌گوید که مسابقات لیگ قهرمانان باید به‌صورت رفت و برگشت برگزار شود. اگر AFC قوانین را رعایت کند به نفع خودش است، اگر رعایت نکند، دیگر نمی‌تواند کار را جمع کند. اگر این اتفاق رخ ندهد، هر روز ممکن است اتفاقاتی بیفتند و کشورها با یکدیگر اختلاف پیدا کنند. سیاست را نباید وارد ورزش کنیم. هر کدام از اینها جایگاه خودش را دارد. ما با آمریکا مشکل داریم، اما کشتی‌گیران آنها دیروز به ایران آمد و اتفاقی هم رخ نداد. هیچ‌کدام از آنها هم نگفتند که ایران امن نیست. این بحث‌هایی که اینها (عربستانی‌ها) می‌کنند، بهانه است. فدراسیون مصمم است که حق و حقوق ما را بگیرد، اما اگر به هر دلیلی AFC زیر بار نرفت، آن‌وقت می‌نشینیم و تصمیم می‌گیریم که چه‌کار کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در واکنش به صحبت‌های یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه «عربستانی‌ها معمولاً بیشتر از ما نفوذ دارند»، گفت: نه، من این را قبول ندارم. دور قبل اولین دوره‌ای بود که با این شرایط بازی می‌کردیم. شرایط با الان که هوشیار شده‌ایم، فرق می‌کرد. الان که فهمیدیم حق‌وحقو‌ق‌مان پایمال شده است، دیگر نباید زیر بار حرف زور برویم. ما کارمان را می‌کنیم و عربستان هم کار خودش را. من نظرم این است که برخلاف چیزی که آنها می‌گویند، ما نفوذمان در دنیا بیشتر از آنهاست. مردم کشورهای دیگر ما را بیشتر از آنها دوست و قبول دارند. اگر این‌طور نبود، همه بدون استثنا به میزبانی ایران رأی نمی‌دادند. آنها قبول کردند که اینها مسائل سیاسی است و نباید آن را در ورزش دخالت دهند. امیدوارم این مسائل برطرف شود که باشگاه‌های ما هم به حق و حقوق‌شان برسند.

افتخاری در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاری که از او پرسید: «چقدر امیدوار هستید که بازی‌های نمایندگان ایران و عربستان در خاک دو کشور برگزار شود؟»، گفت: امیدواری ما کم نیست، اما باید کاری بکنیم. نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم و بنشینیم، بعد آنها تصمیم بگیرند، تازه ما برویم و به این‌طرف و آن‌طرف شکایت کنیم. در این جلسه قرار شد به دادگاه CAS شکایت کنیم. اگر اینها هزینه‌های سال گذشته ما را پرداخت می‌کردند، این حرف‌ها را نمی‌زدند. باید آنها را در فشار بگذارند که هزینه را پرداخت کنند.

وی در مورد طلب کادر فنی قبلی استقلال گفت: چون استعفا کرده‌اند، تا همان مرحله که بودند، مطالبات‌شان را گرفته‌اند. مابقی هم اگر طلبی داشته باشند، باشگاه یک فکری برای آن خواهد کرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد اینکه مطالبات مربوط به انتقال داریوش شجاعیان به جمع آبی‌پوشان چه زمانی به باشگاه گسترش فولاد پرداخت می‌شود، تصریح کرد: قرار است تا یک هفته دیگر پرداخت شود.

افتخاری در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه استقلال معاون حقوقی دارد یا نه، گفت: بله، دکتر لطفی معاون حقوقی باشگاه است و فکر کنم سه ماه است که در باشگاه ما کار می‌کند.

وی در واکنش به طرح این موضوع که به دلیل ممنوع الخروج بودن بازیکنان استقلال اردوی امارات لغو شده است، گفت: ممنوع الخروج نبودند، بلکه باید برای بعضی از بازیکنان مجوز می‌گرفتیم. برخی دانشجو و سرباز بوده و بازیکنی هم بود که بدهی مالیاتی داشت. متوجه شدیم مجوزها تا زمان آغاز اردو آماده نمی‌شوند. این موضوع را به شفر گفتیم و او هم پذیرفت. به همین دلیل قرار است اردویی در تهران داشته باشیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که «آیا صحت دارد که سیدمهدی رحمتی راهی سپاهان خواهد شد؟»، تصریح کرد: خیر، رحمتی در استقلال می‌ماند.

افتخاری در خصوص اینکه گفته می‌شود شفر لیست خروج استقلال را امشب می‌دهد و آیا سایت باشگاه به صورت رسمی آن را اعلام خواهد کرد یا نه، گفت: فردا اعلام می‌شود و اجازه دهید امشب را راحت بخوابیم!

وی با اعلام انتقال تمرینات تیم استقلال به ورزشگاه صنایع دفاع گفت: ممکن است تمرینات در یکی دو روز اول آغاز تمرینات به آنجا نرود، اما در چند روز آینده این اتفاق می‌افتد.

وبسایت نود : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی