مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۴۸۶۳
زمان انتشار : ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲

در روزی که ترمز پرسپولیس کشیده شد؛

استقلال گام محکمی در آسیا برداشت

سرخپوشان ایران در دومین دیدار آسیایی خود مقابل السد قطر با نتیجه 3 بر یک تن به شکست دادند.

به گزارش اختصاصی  به نقل از برنا تیم پرسپولیس در دومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹ در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه قطر به مصاف السد رفت که این بازی در نهایت با نتیجه ۳ بر صفر به سود میزبان به پایان رسید.

پرسپولیس در این بازی با لباس‌های قرمز و السد با لباس‌های سفید در زمین حاضر شدند. در دقیقه ۱۰ شوت بغداد بازیکن السد در دستان بیرانوند قرار گرفت. در دقیقه ۱۴ ضربه منشا به مدافع میزبان برخورد کرد و در ادامه ارسال خوب انصاری از چپ، از همه بازیکنان عبور کرد و مدافعان توپ را دور کردند. در دقیقه ۱۶ همکاری خوب قرمزپوشان، وحید امیری را در هجده قدم حریف صاحب موقعیت کرد که پاس او توسط پورعلی گنجی مهار شد. در دقیقه ۳۰ حرکت امیری، موقعیت خوبی را برای منشا ساخت که ضربه بی‌دقت او از بالای دروازه السد به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۵ خلیل‌زاده بازیکن السد را با خطا مواجه کرد و از داور کارت زرد گرفت. ارسال ژاوی در یک رفت و برگشت به بونجا رسید که این بازیکن با ضربه سر اولین گل این دیدار را به ثمر رساند. در آخرین لحظات نیمه اول، پرسپولیس صاحب موقعیت شد و ضربه احمدزاده به بازیکن السد برخورد کرد و در ادامه، یک ضربه کرنر از سمت راست برای تیم میهمان اعلام شد که ارسال ماهینی نیز با ضربه سر مدافعان دفع شد. نیمه اول این بازی در نهایت با همان یک گل السد به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم این تیم پرسپولیس بود که بازی را هجومی تر آغاز کرد و یکی دو موقعیت را روی دروازه السد ایجاد کرد ولی روی غفلت مدافعان پرسپولیس بغداد بونجاح در دقیقه ۵۱ توانست گل دوم خودش و السد را به ثمر برساند. دو دقیقه بعد از این گل ژاوی فرصت داشت که گل سوم را نیز وارد دروازه بیرانوند کند که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت. این پایان کار نبود و خوخی بازیکن تعویضی السد در دقیقه ۶۶ توانست گل سوم را نیز به ثمر برساند که یک روز کابوس وار را برای برانکو و شاگردانش رقم بزند. برانکو سه تعویض خودش را انجام داد که بتواند از سنگینی شکست جلوگیری کند و در نهایت در ثانیه‌های پایانی سیامک نعمتی یک گل را جبران کرد که در نهایت این بازی با نتیجه ۳ بر یک به پایان برسد.

السد ۳ ………………………………………………………………………………………………… ۱پرسپولیس

گل‌ها: بغداد بونجاح ۳۶، خوخی ۶۶ (السد)- سیامک نعمتی ۹۴ (پرسپولیس)

کارت زرد: شجاع خلیل‌زاده ۳۵، فرشاد احمدزاده ۶۱، جلال حسینی ۷۵(پرسپولیس)- خوخی ۸۰ (السد)

داور وسط: محمد تقی الجعفری

کمک داور اول: لی تزو لینگ

کمک داور دوم: رونی کوه مین

داور چهارم: لیتشمان سو

ناظر داوری: کمیکاو تورو از ژاپن

ترکیب پرسپولیس ایران:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی، کمال کامیابی‌نیا، محسن ربیع‌خواه، فرشاد احمدزاده، وحید امیری (۷۱ احمد نوراللهی)، گادوین منشا (۶۶ بشار رسن) و علی علیپور (۹۰ سیامک نعمتی).

ترکیب السد قطر:

سعد الشیب، حمید اسماعیل، پورعلی گنجی، پدرو، عبدالکریم حسن، سالم الهاجری (۶۲ خوخی)، ژاوی، یاسر ابوبکر، اکرم عفیف (۸۷ عفیف)، بغداد بونجاح و علی اسدلله (۸۰ حمرون).

تیم فوتبال استقلال در هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الهلال عربستان رفت که این دیدار با نتیجه یک بر صفر به نفع آبی‌ها به پایان رسید.

این دیدار به دلیل سقوط هواپیمای تهران-یاسوج و کشته شدن ۶۶ نفر از هموطنانمان با یک دقیقه سکوت آغاز شد.

تیم فوتبال الهلال با حمایت هواداران عمانی به سمت دروازه استقلال حملاتی انجام دادند اما نتوانستند دروازه آبی‌ها را تهدید کنند. مردان شفر در دقیقه ۶ بازی موقعیت بسیار خوبی داشتند اما تداخل مامه تیام و غفوری باعث شد این فرصت از دست برود.

آبی‌ها دقایقی از بازی را به خوبی پشت سر گذاشتند. در دقیقه ۱۳ پاس بسیار خوب شجاعیان به غفوری، این بازیکن را در موقعیت خوبی قرار داد اما واکنش خوب سنگربان الهلال این توپ به کرنر فرستاده شد.

استقلال در دقیقه ۲۱ توانست فرصت عالی را بر روی دروازه الهلال ایجاد کند. شوت شجاعیان به بازیکن الهلال خورد و در بازگشت تیام به سمت دروازه نماینده عربستان شوت کرد اما توپ با برخورد به مدافعان الهلال راهی کرنر شد.

در دقیقه ۲۷ شوت محکم علی البولیهی، بازیکن الهلال توسط رحمتی مهار شد. کاپیتان استقلال به سرعت بازی را آغاز کرد اما بازیکنان استقلال نتوانستند از موقعیت به دست آمده استفاده کنند.

دقیقه ۳۸ بازی الهلال توانست پشت محوطه جریمه خطا بگیرد و شوت خوب بازیکن الهلال با اختلاف اندکی از بالای دروازه عبور کرد. الهلال به دنبال اداره بازی بود اما استقلال با زیرکی توانست موقعیت‌هایی را به سمت دروازه حریف ایجاد کند. آبی‌ها در دقیقه ۴۲ موقعیت خوبی را ایجاد کردند ضربه سر تیام به سمت دروزاه حریف زده شد که حبسی آن را در آغوش گرفت.

دروازه‌بان الهلال توانست در نیمه نخست موقعیت‌های گل آبی‌ها را مهار کند تا به ستاره این نیمه تبدیل شود. دیدار نماینده عربستان و ایران در نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

شاگردان شفر در نیمه دوم طوفانی آغاز کردند و هنوز زمانی از سوت داور نگذشته بود که آبی‌ها به گل برتری رسیدند. مامه تیام در سمت چپ خط دفاع الهلال را به هم ریخت و ضربه او با برخورد به پای الحفیص وارد دروازه الهلال شد. استقلال بعد از رسیدن به گل حملات خود را بیشتر کرد و توانست در دقیقه ۵۴ به موقعیت بسیار خوبی برسد. ارسال عالی امید ابراهیمی با ضربه سر غفوری همراه بود اما با واکنش خوب سنگربان الهلال راهی کرنر شد. آبی‌ها بازی منطقی را در دستور کار قرار دادند.

الشهرانی در دقیقه ۵۳ به سمت دروازه استقلال شوت کرد اما با عکس العمل زیبای مهدی رحمتی دفع شد. در دقیقه ۶۸ این دیدار حبسی با خروج از دروازه و محوطه جریمه،‌با دست توپ را از جلوی شجاعیان زد و از بازی اخراج شد. در دقیقه ۶۹ سانتر علی قربانی از سمت چپ به اسماعیلی رسید، او در محوطه جریمه به زمین خورد اما داور این صحنه را پنالتی تشخیص نداد. آبی‌ها تا پایان بازی حملاتی را به سمت دروازه انجام دادند اما نتوانستند به گل دوم دست یابند و این دیدار با نتیجه یک بر صفر به نفع شاگردان شفر به پایان رسید.

*شناسنامه بازی*

ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، وریا غفوری، مجید حسینی،روزبه چشمی، خسرو حیدری، فرشید باقری، امید ابراهیمی، داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی، سرور جپاروف و تیام

ترکیب الهلال: علی الحبسی، یاسر الشهرانی، اسامه حوساوی، عبدالله الحفیظ، علی البولایحی، عبدالله عطیف، محمد کانو، نیکلاس میلسی، ازکیل چروتی، اشرف بن چارکی و مجاهد المانیا

کارت زرد: مجید حسینی ( استقلال)، امید ابراهیمی( استقلال)، عبدالله الحفیظ( الهلال)، چروتی ( الهلال)

کارت قرمز: علی الحبسی( الهلال)

تعویض الهلال: عبدالله الحفیظ (محمد البورایک دقیقه ۶۱)، کامنو(یاسر القحطانی دقیقه ۶۲)، ال مانیا(محمد الواکد دقیقه ۶۹)

تعویض استقلال: مامه بابا تیام (علی قربانی دقیقه ۷۷) داریوش شجاعیان ( بهنام برزای دقیقه ۹۲)

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی