مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۳۷۰۳
زمان انتشار : ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

استقلال به قهرمانی‌پرسپولیس سرعت می‌بخشد؟

به گزارش  شکست خوردن ذوب‌آهن و تساوی فولاد خوزستان احتمالات قهرمانی پرسپولیس را افزایش داد. قرمزها ۵۴ امتیازی هستند و دو تعقیب کننده‌ی این تیم با ۱۶ امتیاز اختلاف در رده‌های بعدی قرار دارند. فولادی ها البته یک بازی عقب افتاده دارند که فولادی‌ها اگر تمام بازی‌های باقی مانده‌‌شان را هم ببرند در نهایت به […]

به گزارش  شکست خوردن ذوب‌آهن و تساوی فولاد خوزستان احتمالات قهرمانی پرسپولیس را افزایش داد. قرمزها ۵۴ امتیازی هستند و دو تعقیب کننده‌ی این تیم با ۱۶ امتیاز اختلاف در رده‌های بعدی قرار دارند. فولادی ها البته یک بازی عقب افتاده دارند که فولادی‌ها اگر تمام بازی‌های باقی مانده‌‌شان را هم ببرند در نهایت به امتیاز ۶۲ می‌رسند.

پرسپولیس اما با سقف امتیازی که فولاد گرفته تنها ۸ امتیاز دارد و اگر بتواند ۹ امتیاز دیگر بگیرد عملا قهرمان لیگ خواهد شد. ۹ امتیاز یعنی ۳ برد و پرسپولیس ۷ بازی دیگر تا پایان فصل در پیش دارد. پیش از این صحبت‌های زیادی درباره احتمال قهرمانی پرسپولیس در هفته ۲۵ و با برد در دربی مطرح شده بود. اما پرسپولیس قبل از بازی با استقلال فقط یک بازی با استقلال خوزستان دارد و به فرض پیروزی در دو بازی قهرمانی‌اش قطعی نخواهد شد.

قهرمانی پرسپولیس بعد از پیروزی در دربی اما فقط در یک صورت ممکن است و نکته جالب نقش احتمالی استقلال در قهرمانی پرسپولیس است. چرا که استقلال در هفته آینده یعنی بعد از بازی اولش در لیگ قهرمانان آسیا با فولاد بازی دارد و در صورتی که فولاد را شکست بدهد پرسپولیس فقط به ۶ امتیاز برای قهرمانی نیاز دارد. استقلال در مقابل فولاد قطعا برای شکست بازی نمی‌کند چرا که این تیم چشم به رده‌های بالاتر در جدول دارد و می‌تواند با قرار گرفتن در بین ۳ تیم اول جدول سهمیه سال بعد لیگ قهرمانان آسیا را هم بگیرد. در این صورت پیروزی در دو بازی آینده مقابل استقلال خوزستان و استقلال تهران قهرمانی تیم برانکو را قطعی می‌کند.

نکته دیگر این است که بازی عقب افتاده فولاد با پیکان قبل از بازی این تیم با استقلال برگزار می‌شود و اگر فولاد در آن بازی هم امتیاز از دست بدهد به احتمال قهرمانی پرسپولیس در صورت پیروزی در دربی کمک کرده است.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی