مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۴۶۵۳
زمان انتشار : ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰

آمار رونالدو در لیگ قهرمانان بهتر از ۴۶۳ باشگاه اروپایی!

رونالدو در لیگ قهرمانان، ۱۱۶ گل به ثمر رسانده است.

به گزارش  کریس رونالدو با دو گلی که در دیدار مقابل پی اس جی به ثمر رساند، تعداد گل هایش را در تاریخ لیگ قهرمانان به عدد ۱۱۶ رساند تا جایگاهش را در صدر جدول بهترین گلزنان این رویداد مهم، مستحکم تر کند. اما اماری جالب را درباره تعداد گل های رونالدو مرور می کنیم.

از زمان شروع رقابت های باشگاهی اروپا در سال ۱۹۵۵، ۵۱۱ تیم مختلف در این رقابت شرکت کرده اند، ولی از این جمع تنها ۴۸ تیم توانسته اند بیشتر از رونالدو در جام باشگاه های اروپا / لیگ قهرمانان گلزنی کنند!

رئال مادرید با زدن ۹۲۹ گل در تاریخ جام باشگاه های اروپا / لیگ قهرمانان، رکورددار است، بعد از این تیم، بارسلونا با ۶۵۲، بایرن مونیخ با ۵۸۶ و منچستریونایتد با ۴۹۵ گل در رده های بعدی هستند. ۴۸ تیم در تاریخ جام باشگاه های اروپا / لیگ قهرمانان، بیش از ۱۱۶ گل زده اند و در واقع در لیست بهترین گلزنان، رونالدو در رده چهل و نهم است، این بدان معناست که آمار او به تنهایی از ۴۶۳ باشگاه اروپایی بهتر است!

جالب اینجاست رونالدو به تنهایی ۱۲،۶ درصد گل های رئال مادرید را در تاریخ لیگ قهرمانان به ثمر رسانده است!

وبسایت نود : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت