مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۴۴۲۷
زمان انتشار : ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۹

پرسرعت ترین اینترنت جهان متعلق به کجاست؟

موسسه آکامای تکنولوژی فهرستی از 10 کشور پیشگام و برتر در سرعت اینترنت ارائه داده که در این رده بندی رتبه نخست شناسایی شده است.

به گزارش  موسسه آکامای تکنولوژی فهرستی از ۱۰ کشور پیشگام و برتر در سرعت اینترنت ارائه داده که در این رده بندی، کره جنوبی رتبه نخست را کسب کرده است.پرسرعت‌ ترین اینترنت جهان

پرسرعت‌ ترین اینترنت جهان

به نقل از وب سایت fastmetrics، موسسه آکامای تکنولوژی در آخرین به روزرسانی خود فهرستی از میانگین سرعت اینترنت در کشورهای مختلف جهان را ارائه داده است.

موسسه آکامای تکنولوژی مستقر در ماساچوست ایالات متحده آمریکا، هر سه ماه در هر سال گزارش هایی از میانگین سرعت اینترنت کشورهای مختلف ارائه می دهد و بر اساس این رده بندی، کشورهای پیشگام در سرعت اینترنت برای جهانیان شناخته می شوند که در ادامه به معرفی ۱۰ کشور دارای اینترنت پرسرعت در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی می پردازیم:

۱٫ کره جنوبی

۲٫ نروژ

۳٫ سوئد

۴٫ هنگ کنگ

۵٫ سوئیس

۶٫ فنلاند

۷٫ سنگاپور

۸٫ ژاپن

۹٫ دانمارک

۱۰٫ ایالات متحده امریکا

پرسرعت ترین اینترنت جهان

جدول پرسرعت ترین اینترنت در میان کشورهای جهان

طبق جدولی که در بالا مشاهده می کنیم، پرسرعت ترین اینترنت در میان کشورهای جهان، به کره جنوبی اختصاص دارد. همانطور که می دانیم میانگین سرعت اینترنت از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶، میانگین سرعت اینترنت در جهان ۶٫۳ مگابیت بر ثانیه بوده که در مقایسه با میانگین آن در سه ماهه نخست سال جاری که ۷٫۲ مگابیت بر ثانیه بوده، ۲٫۳ درصد رشد و افزایش داشته است.

با نگاهی اجمالی می توان نتیجه گرفت کشورهای منطقه اسکاندیناوی نظیر نروز، سوئد، فنلاند و دانمارک و همچنین کشورهای آسیای شرقی نظیر کره جنوبی، هنگ کنگ، سنگاپور و ژاپن از جمله کشورهای پرسرعت جهان به شمار می روند.

در این رده بندی کشورهای لاتویا و هلند جای خود را به کشورهای دانمارک و ایالات متحده آمریکا دادند و از ماندن در ۱۰ کشور پرسرعت جهان بازماندند. آمریکا هم اکنون با ۲۲ درصد افزایش میانگین سرعت اینترنت در رده بندی سه ماهه نخست سال جاری میلادی به جمع ۱۰ کشور پرسرعت پیوسته است چراکه در رده بندی پیشین، جزو این جمع نبود.

در این رده بندی می توان دریافت که در قاره آفریقا، کشور کنیا با میانگین ۱۳٫۷ مگا بیت بر ثانیه بوده، در قاره آسیا، کره جنوبی با میانگین ۲۸٫۶ مگابیت بر ثانیه، در اقیانوسیه کشور استرالیا با میانگین ۱۵٫۷ مگابیت بر ثانیه، در قاره اروپا کشور انگلستان با میانگین ۱۶ مگابیت بر ثانیه و در قاره آمریکا، کشور ایالات متحده آمریکا با ۱۸٫۷ مگابیت بر ثانیه پرسرعت ترین اینترنت جهان را به خود اختصاص داده اند.

پرسرعت ترین اینترنت جهان

میانگین سرعت اینترنت در کشورهای مختلف

ایران، در میان کشورهای خاورمیانه، علی رغم استفاده روزافزون و گسترده اینترنت و شبکه های اجتماعی، با میانگین سرعت ۵٫۸ مگابیت بر ثانیه در این رده بندی حضور دارد.

نمناک : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

حسن رضاییان

شهید نواب صفوی با مخالفت نسبت به کج روی مسئولان بدون جانبداری از شخص و مسؤول خاصی با هدف حرکت نهضت اسلامی به عنوان موجی خروشان و طوفانی عظیم برای سرنگونی کاخ سیاه طاغوت و مبارزه با استکبارگران کاخ سفید نشین، علم نصرمن الله و فتح قریب جد بزرگوار خود سیدالشهدا (ع) را بر افراشت.

سانچی

آیا چین در قبال سانچی درست عمل کرد؟