مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۳۳۶
زمان انتشار : ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷

ویتامین D درمان سوختگی را تسریع می‌کند

یافته‌های محققان نشان می‌دهد که ویتامین D به بدن در ترمیم زخم‌های ناشی از سوختگی کمک می کند.

به گزارش  به گفته محققان مکمل‌های ویتامین D می‌توانند زمان مورد نیاز برای ترمیم محل سوختگی‌های پوستی را تسریع کنند.

یافته‌های محققان نشان می‌دهد که ویتامین‌ D که در بدن انسان به طور طبیعی تولید می‌شود علاوه‌بر ترمیم محل سوختگی از آسیب دیدن پوست در برابر سوختگی‌های ناشی از تابش آفتاب و همچنین خراشیده‌شدن و زخم‌شدن پوست جلوگیری می‌کند.

ویتامین D در بدن انسان و در هنگام تماس پوست با نور آفتاب علی‌الخصوص از ناحیه کف دست و کف پا ساخته می‌شود.

پیشتر مطالعات نشان داده بود که مکمل‌های ویتامین D به کاهش التهاب، قرمزی و تورم ناشی از آفتاب سوختگی کمک می‌کند و ممکن است یکی از دلایلی باشد که بدن این ماده شیمیایی را تولید می‌کند.

در حال حاضر تحقیقات جدیدی در دانشگاه بیرمنگام انجام شده است که نشان داد که ویتامین D در مبارزه با انواع دیگر سوختگی نیز کمک کند.

محققان ۳۸ بیمار را که سالیان سال در معرض سوختگی‌های جدی بوده‌اند مورد بررسی قرار دادند و در این رابطه میزان ویتامین D آنها را ثبت کردند.

آنها دریافتند که بهبود زخم‌ها در افرادی که دارای بالاترین سطح ویتامین D هستند با سرعت بیشتر و با عوارض کمتر انجام می‌گیرد و همچنین آنها کمتر دچار آسیب‌دیدگی در ناحیه پوست می‌شوند.

این مطالعه برای اولین بار به بررسی نقش ویتامین D در بهبود آسیب‌های سوختگی انجام شد و نشان داد مصرف قرص‌های ویتامین D یک راه درمان ساده و مقرون به صرفه برای بهبود و التیام زخم‌ها باشد.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی