مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۱۷۳
زمان انتشار : ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۶

نیروگاه تویوتا از کود، انرژی پاک تولید می‌کند

تویوتا در حال افتتاح نیروگاهی با ظرفیت مگاوات در کالیفرنیا است که برای تولید برق و سوخت هیدروژن از کود گاو استفاده می‌کند. انتظار می‌رود که این نیروگاه تقریبا تا سال ۲۰۲۰ افتتاح شود.

به گزارش  تویوتا، غول اتومبیل‌سازی ژاپنی، در حال ایجاد حرکت‌های هیجان‌انگیزی در قلمروی انرژی پاک تجدیدپذیر است. این شرکت تصمیم دارد در کالیفرنیا نیروگاهی را بسازد که گاز متان حاصل از کود گاو را به آب، برق، و هیدروژن تبدیل می‌کند. این پروژه که پروژه‌ی Tri-Gen نام دارد، امسال در نمایش اتومبیل لس آنجلس نشان داده شد. USA Today نوشت: این کارخانه، که در بندر لانگ بیچ در کالیفرنیا واقع خواهد بود، «اولین کارخانه‌ی تجاری جهان با تولید صددرصدی هیدروژن و برق تجدیدپذیر» خواهد بود. انتظار می‌رود که تویوتا تقریبا تا سال ۲۰۲۰ افتتاح شود.

انتظار می‌رود که این کارخانه قابلیت ارائه‌ی انرژی کافی را برای برق‌رسانی به ۲۳۵۰ خانه و ارائه‌ی سوخت کافی برای فعال کردن روزانه ۱۵۰۰ وسیله‌ی نقلیه‌ی هیدروژنی را داشته باشد. این شرکت برآورد می‌کند که این کارخانه می‌تواند روزانه ۲٫۳۵ MW برق و ۱٫۲ تن هیدروژن تولید کند. این کارخانه به یکی از بزرگ‌ترین ایستگاه‌های سوخت هیدروژنی در جهان نیز مجهز خواهد بود. داگ مارتا، معاون رئیس گروه امریکای شمالی تویوتا برای برنامه‌ریزی استراتژیک، می‌گوید که این شرکت «پتانسیل فوق‌العاده برای کاهش انتشارات و بهبود جامعه را درک کرده است.»

سوخت هیدروژن

تویوتا روی تکنولوژی سلول سوخت هیدورژنی‌اش به شدت سرمایه‌گذاری کرده است. این سلول‌ها در کامیونت پورتال پروژه و سدان‌های Mirai شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند. وب‌سایت شرکت این گونه خوستایی کرد: «رانندگانِ آگاهِ زیست‌محیطی به انواع جدیدتر و تمیزتری از حمل و نقل نیاز دارند. وسیله‌ی نقلیه‌ با سلول سوخت Mirai، به همراه وسایل نقلیه با سوخت جایگزین، کمک می‌کند که به آن تقاضا پاسخ دهیم تا آینده‌ای بهتر بسازیم.»

هدف خودروساز، کاهش شدید تاثیر زیست محیطیِ شرکت و محصولات آن است. اخیرا، تویوتا هدفی را تنظیم کرده است تا تولید موتورهای سنت سوخت داخلی را تا سال ۲۰۴۰ متوقف کند و انتشارات کربن وسایل نقلیه‌ی آن را تا سال ۲۰۵۰ تا ۹۰٪ کاهش دهد. این کارخانه، یک تظاهر مهم برای اثبات این مفهوم است. تلاش‌های تویوتا می‌تواند راهی طولانی را برای سرعت بخشیدن به تغییر به سمت وسایل نقلیه‌ی پاک‌تر، پشت سر بگذارد. در حال حاضر تسلا از ایلان ماسک در حال دستیابی به موفقیتی بزرگ در وسایل نقلیه‌ی الکتریکی خود است. اگر این با گام‌های بلندی که به سوی انرژی پاک برداشته شده است تا مطلوب‌تر از سوخت‌های فسیلی باشد، همراه شود، آن وقت در موفقیت برای مصرف‌کنندگان و همچنین برای محیط زیست، دستورالعملی امیدوارکننده خواهیم داشت.

بیگ بنگ : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی