مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۱۴۳۳
زمان انتشار : ۰۲:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳

مرورگر محبوب فایرفاکس ۲۰ ساله شد!

امروز 1 مهر 1396 ، شرکت موزیلا ، 20 سالگی مرورگر محبوب خود فایرفاکس را جشن می‌گیرد.

به گزارش  بیست سال پیش در چنین روزی ( ۲۳ سپتامبر / ۱ مهر ) نرم افزار مرورگر فایرفاکس شرکت موزیلا عرضه شد و به صورت عمومی در دسترس کاربران قرار گرفت.

در روزهای ابتدایی این مرورگر شناخته شده نبود و اکثر کاربران از مرورگر پیش‌فرض سیستم عامل ویندوز مایکروسافت یعنی «اینترنت اکسپلورر» استفاده می‌کردند.

اما به مرور زمان این مرورگر جا افتاد و در حال حاضر حدود ۲۰ درصد از کاربران اینترنتی برای وبگردی خود از مرورگر فایرفاکس شرکت موزیلا استفاده می‌کنند.

گفتنی است؛ شرکت موزیلا اخیرا جدیدترین نسخه مرورگر خود با عنوان فایرفاکس ۹٫۰ را  برای سیستم عامل آی‌اواس و اندروید منتشر کرده است. نسخه جدید فایرفاکس قابلیت های جدیدی از جمله محافظت از تاریخچه مرورگر را برای کاربر فراهم می‌کند.

همچنین لازم به ذکر است اولین نسخه فایرفاکس برای آی‌اواس در نوامبر سال ۲۰۱۵ عرضه شد و تاکنون فایرفاکس سعی کرده است مخاطبان خاص خود در این سیستم عامل را حفظ کند. به همین دلیل آپدیت جدید فایرفاکس را از طریق اپ استور در اختیار کاربران گوشی‌های آیفون قرار داده است.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت