مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۳۴۸۶
زمان انتشار : ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷

بازی Windowframe سرگرمی مناسب برای یک آخر هفته لذت بخش!

بازی Windowframe که توسط دانیل لینسن در ۳۵ اُمین دوره این رقابت‌ها در سال ۲۰۱۵ معرفی شد مثالی از چنین بازی است که بر روی یک مفهوم خاص و هوشمندانه تمرکز کرده است.

به گزارش برای بسیاری از افراد پیدا کردن وقت آزاد جهت انجام و به اتمام رساندن یک بازی ویدئویی کاری بسیار دشوار است. جالب است بدانید که هر چهار ماه یکبار، رویدادی تحت عنوان Ludum Dare برگزار میگردد که شرکت کنندگان سعی میکنند تنها در ۴۸ ساعت یک بازی ویدئویی را از ابتدا ساخته و کامل نمایند. اغلب، بهترین بازی‌های این رویداد از ایده، مکانیک و طرح خاصی بهره میبرند. در ادامه با معرفی بازی Windowframe همراه نت نوشت باشید.

بازی Windowframe که توسط دانیل لینسن در ۳۵ اُمین دوره این رقابت‌ها در سال ۲۰۱۵ معرفی شد مثالی از چنین بازی است که بر روی یک مفهوم خاص و هوشمندانه تمرکز کرده است.

Windowframe یک بازی دوبُعدی بوده و کاربر میتواند با استفاده از “Mouse” سایز صفحه نمایش بازی را تغییر داده و به دنبال آن واکنش محیط بازی نیز تغییر خواهد کرد.

بازی Windowframe سرگرمی مناسب برای یک آخر هفته لذت بخش!

بازی Windowframe

با کوچک کردن سایز محیط بازی، تکیه‌گاهی در مقابل بازیکن قرار گرفته که میتواند از آن جهت “پریدن” استفاده کند. همچنین کوچک کردن سبب میشود از سوراخ‌هایی که تا قبل از آن قادر به عبور از آنها نبودید نیز عبور کنید. در شروع بازی شما شش فرصت جهت تغییر محیط بازی و پیشبرد بازی در اختیار دارید. اگرچه ممکن است این شش فرصت کافی به نظر برسد، اما با پیشرفت بازی، یک به یک آنها را از دست خواهید داد. همچنین در تعدادی از مراحل، خون‌آشامی مقابل شما قرار گرفته و کشتن آنها سبب خواهد شد تا فرصت‌هایی که در اختیار شما قرار دارد کمتر نیز گردد.

در مراحل ابتدایی بازی بسیار آسان به نظر خواهد‌رسید، اما به زودی متوجه میشوید که هر یک از مراحل همچون پازلی بوده و برای عبور از آنها باید قدرت فکر، خلاقیت و نهایت تلاش خود را به کار بگیرید.

بازی Windowframe سرگرمی مناسب برای یک آخر هفته لذت بخش!

بازی Windowframe

Windowframe به عنوان یک بازی که تنها در ۴۸ ساعت ساخته شده، به راحتی می تواند یک “دمو” از مکانیک بازی هوشمندانه باشد. این عنوان همچنین نشان می دهد که چگونه سطح بازی، پازل و طراحی خوب در کنار یکدیگر سبب خواهند شد تا یک بازی عالی شناخته شود.

شما میتوانید این بازی که جهت آغاز و اتمام آن زمانی حدود یک تا دو ساعت لازم است را، از وبسایت itch.io تهیه نمایید.

نت نوشت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی