مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۱۵۳۷
زمان انتشار : ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۴

اینتل به‌صورت رسمی از پردازنده‌های نسل هشتم دسکتاپ خود پرده برداشت

اینتل امروز به‌صورت رسمی اعلام نمود که پردازنده‌های نسل هشتم دسکتاپ این شرکت از تاریخ 5 اکتبر در دسترس خریداران قرار می‌گیرد. همانند نسل قبلی، شاهد حضور نمونه‌های Core-i3 تا Core-i7 هستیم. برای اولین‌بار این غول فناوری پردازنده 6 هسته‌ای Core-i5 و 4 هسته‌ای Core-i3 را به‌ فروش می‌رساند.

به گزارش  علاوه‌بر پردازنده‌های معمولی، این شرکت نمونه‌های K از محصولات خود را نیز به بازار عرضه خواهد کرد. این پردازنده‌ها توسط نسل جدید مادربوردهای اینتل Z370 پشتیبانی می‌شوند.

پردازنده‌های نسل هشتم دسکتاپ

براساس ادعا اینتل، پردازنده‌های نسل هشتم دسکتاپ تا ۲۵ درصد فریم بیشتری را در بازی‌های محبوب نسبت به نسل هفتم در اختیار کاربر قرار می‌دهد. توسط این تراشه‌های جدید، ویرایش ویدیوهای ۳۶۰ درجه با رزولوشن ۴K نیز تا ۳۲ درصد نسبت به نسل قبلی سریع‌تر صورت می‌پذیرد.

قوی‌ترین پردازنده این سری، Core i7-8700K بوده که قادر به دستیابی به حداکثر فرکانس ۴٫۷ گیگاهرتز در حالت توربو و تک هسته‌ای است. این فرکانس بالا به لطف تکنولوژی توربو بوست ۲٫۰ اینتل صورت می‌گیرد.

آی تی رسان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت