مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۴۶۶۱
زمان انتشار : ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۹

استرالیا آژانس فضایی ملی تاسیس می‌کند

دولت استرالیا اعلام کرده است که درصدد تاسیس آژانس فضایی ملی است.

به گزارش  دولت استرالیا درصدد تاسیس یک آژانس فضایی ملی است و می‌خواهد تا نقش کلیدی در برنامه‌های فضایی بین المللی برای ده‌های آینده داشته باشد. با تاسیس این آژانس، استرالیا صنعت فضایی بومی خود را گسترش داده و می‌تواند سرمایه‌ها و دانشمندان خود را در داخل کشور حفظ کند.

میشیلیا کش، نماینده وزارت علم، صنعت و نوآوری استرالیا در این باره می‌گوید:” صنعت فضایی جهانی به سرعت در حال رشد است و برای استرالیا حیاتی و سرنوشت ساز است که بخشی از این رشد باشد. آژانس فضایی ملی تضمین خواهد کرد که ما طرح استراتژیک بلند مدتی داریم که توسعه و برنامه تکنولوژی‌های فضایی را پشتیبانی می‌کند و موجب رشد صنعت فضایی داخلی ما می‌شود. این آژانس برای همکاری دائمی ما نقطه عطفی خواهد بود و شروعی برای اشتغالات بین المللی است.”

دانشمند‌آنلاین : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی