مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۳۳۸
زمان انتشار : ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰

آیفون X ارزان شد؛ نسخه ۶۴ گیگابایتی ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

درحالی‌که آیفون X با قیمت نجومی وارد بازار شد، اکنون قیمت این گوشی پس از گذشت چند روز با کاهش چشمگیری روبه‌رو شده است.

به گزارش آیفون X گران‌ترین گوشی اپل به شمار می‌رود که به دلیل محدودیت عرضه از سوی اپل، بسیاری از سودجویان این گوشی را با قیمتی بیش از ۴ برابر قیمت واقعی در بازار ایران عرضه کردند. البته در این میان مشتریان هم بی‌تقصیر نبودند که حاضر شدند برای خرید این گوشی هزینه‌ی گزافی پرداخت کنند.

نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی این گوشی با قیمت ۱۷ میلیون و نسخه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی آن با قیمتی معادل ۲۳ میلیون تومان به بازار عرضه شد؛ اما حالا پس از گذشت چندین روز از عرضه‌ی اولیه و درحالی‌که هنوز این گوشی به شکل رسمی وارد بازار نشده، قیمت آن با کاهش شدیدی همراه شده و تقریبا به قیمت جهانی آن نزدیک شده است.

بر اساس گزارش بازاریان، نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی این گوشی هم‌اکنون در بازار تهران به قمیت ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله می‌شود و نسخه ۲۵۶ گیگابایتی آیفون X قیمتی حدود ۷ میلیون تومان دارد. فعالان بازار معتقدند که تا چند روز آینده این گوشی با افت قیمتی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان همراه خواهد بود و تا دو سه ماه این قیمت ثابت می‌ماند تا پس از مدتی با قیمت جهانی آن برابر شود.

سخن‌گوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گوشی آیفون X را نخستین مدل مشمول طرح رجیستری اعلام کرده و گفته بود که این گوشی قاچاق است و رجیستر نخواهد شد و فروشندگان بازار می‌گویند هنگامی که سیم‌کارت در گوشی قرار می‌گیرد، پیامی مبنی بر قاچاق بودن گوشی برای کاربر ارسال می‌شود؛ با این حال گوشی کار می‌کند و هیچ گزارشی از غیر فعال شدن آيفون X در شبکه‌ی اپراتوری منتشر نشده است.

زومیت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی