مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۳۳۸
زمان انتشار : ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۰

آیفون X ارزان شد؛ نسخه ۶۴ گیگابایتی ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

درحالی‌که آیفون X با قیمت نجومی وارد بازار شد، اکنون قیمت این گوشی پس از گذشت چند روز با کاهش چشمگیری روبه‌رو شده است.

به گزارش آیفون X گران‌ترین گوشی اپل به شمار می‌رود که به دلیل محدودیت عرضه از سوی اپل، بسیاری از سودجویان این گوشی را با قیمتی بیش از ۴ برابر قیمت واقعی در بازار ایران عرضه کردند. البته در این میان مشتریان هم بی‌تقصیر نبودند که حاضر شدند برای خرید این گوشی هزینه‌ی گزافی پرداخت کنند.

نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی این گوشی با قیمت ۱۷ میلیون و نسخه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی آن با قیمتی معادل ۲۳ میلیون تومان به بازار عرضه شد؛ اما حالا پس از گذشت چندین روز از عرضه‌ی اولیه و درحالی‌که هنوز این گوشی به شکل رسمی وارد بازار نشده، قیمت آن با کاهش شدیدی همراه شده و تقریبا به قیمت جهانی آن نزدیک شده است.

بر اساس گزارش بازاریان، نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی این گوشی هم‌اکنون در بازار تهران به قمیت ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله می‌شود و نسخه ۲۵۶ گیگابایتی آیفون X قیمتی حدود ۷ میلیون تومان دارد. فعالان بازار معتقدند که تا چند روز آینده این گوشی با افت قیمتی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان همراه خواهد بود و تا دو سه ماه این قیمت ثابت می‌ماند تا پس از مدتی با قیمت جهانی آن برابر شود.

سخن‌گوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گوشی آیفون X را نخستین مدل مشمول طرح رجیستری اعلام کرده و گفته بود که این گوشی قاچاق است و رجیستر نخواهد شد و فروشندگان بازار می‌گویند هنگامی که سیم‌کارت در گوشی قرار می‌گیرد، پیامی مبنی بر قاچاق بودن گوشی برای کاربر ارسال می‌شود؛ با این حال گوشی کار می‌کند و هیچ گزارشی از غیر فعال شدن آيفون X در شبکه‌ی اپراتوری منتشر نشده است.

زومیت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

فرزین پور محبی

گزارشگر: شما پاول دورف نازنین رو می‌شناسید؟ عابرخیابانی: فکر کنم همونی بود که در بازی ایران و آرژانتین پاس گل رو به مسی داد.

گزارشگر: اگه اون بود که بهش نمی گفتم نازنین. البته بعضی وقت‌ها پاس گل به اون هایی که هواش رو دارند، می‌ده اما نه به مسی! عابرخیابانی: یعنی یه جور بازی سازه؟

حسن رضاییان نواب صفوی

حسن رضاییان

نواب صفوی سردمدار مبارزه با استکبار