مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

پودینگ وانیلی

۰

مشخصات غذا
زمان اماده سازی
۳۰دقیقه
زمان پختن
۱۵دقیقه
ملیت
فرنگی
مناسب برای
۸نفر
وعده غذایی
میان وعده

مواد اولیه لازم
شیر کم چرب
۲ونیم فنجان
وانیل
یک شاخه
شکر
۳/۴ فنجان
شربت ذرت
۳ ق غ
نمک
۱/۸ ق چ
half-and-half
۱/۴ فنجان
زرده تخم مرغ بزرگ
۲عدد
کره
۴ ق چ

دستور پخت

وانیل می تواند گران باشد، اما طعم فوق العاده آن ارزش سرمایه گذاری دارد. در صورت لزوم، پودر وانیل و یا یک قاشق چای خوری عصاره وانیل واقعی را جایگزین کنید. عصاره را با کره مخلوط کنید.

با استفاده از شیر بدون چربی، با چربی کم، سدیم و کرم مخلوط را تهیه کنید.

این دستور غذا: کم چرب، و کم سدیم است.


شیر را در یک شیرجوش بریزید. دانه های وانیل را از لوبیا خارج کنید؛ دانه ها را به شیر اضافه کنید و بگذاریه به جوش بیاید.
شکر، شربت ذرت و نمک را در یک کاسه بزرگ خوب هم بزنید. half-and-half را ترکیب کرده و زرده تخم مرغ را مخلوط کنید. مخلوط زرده تخم مرغ را با شکر مخلوط کنید. به تدریج نیمی از شیر داغ را به مخلوط شکر اضافه کنید و به طور مداوم هم زدن را انجام دهید. مخلوط شیر داغ را به شیر جوش برگردانید و بگذارید به جوش بیاید. مخلوط را ۱ دقیقه بپزید، به طور مداوم هم بزنید. قابلمه را از روی حرارت بردارید. کره را اضافه کنید، تا زمانی که ذوب شود. لوبیای وانیلی را بیرون بریزید.
پودینگ را به کاسه منتقل کنید. کاسه را به مدت ۱۵ دقیقه در یک ظرف بزرگ یخ قرار دهید یا تا زمانی که پودینگ خنک شود، گاهی هم بزنید. سطح پودینگ را با پلاستیک بپوشانید؛ بگذارید سرد شود.
Variation پودینگ کره بادام زمینی: لوبیا وانیل، نمک و کره را حذف کنید. بعد از پخت فرنی، در ۴/۱ فنجان کره بادام زمینی خامه ای کم چرب مخلوط کنید. ۶ نفر (حجم سرو: حدود ۲/۱ فنجان).
کالری ۲۵۷ (۳۰% از چربی)، چربی ۶ گرم (اشباع ۳ گرم، مونو ۶ گرم، پلی ۶ گرم)، پروتئین ۹ گرم، کربوهیدرات ۲ گرم، فیبر ۷ گرم، کلسترول ۸۰ میلیگرم، آهن ۵ میلیگرم، سدیم ۱۷۰ میلیگرم، کالک ۱۴۲ میلیگرم.
جایگزین پودینگ نارگیل: لوبیا وانیل را حذف کنید. ۴/۳ فنجان شیر را حذف کنید و آن را با ۴/۳ فنجان شیر نارگیل جایگزین کنید. کره را حذف کنید. بعد از تهیه پودینگ، آن را در ۲/۱ فنجان نارگیل خرد شده شیرین مخلوط کنید. ۶ نفر (حجم سرو: حدود ۲/۱ فنجان)
کالری ۲۲۴ (۳۰% از چربی)، چربی ۵ گرم (اشباع ۳ گرم، مونو ۵ گرم، پلی ۴ گرم)، پروتئین ۱ گرم، کربوهیدرات ۸ گرم، فیبر ۳ گرم، کلسترول ۷۷ میلیگرم، آهن ۵ میلیگرم، سدیم ۱۱۵ میلیگرم، کالک ۱۰۵ میلیگرم


ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی