مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۸۵۶۶
زمان انتشار : ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳

رول کدو شکم پر

این رول ها دستور یک پیش غذای ایتالیایی هستند که نیازی به پخت ندارند. این رول ها به میز غذای شما جلوه میدهند و آن را جذاب تر می کنند.

مواد لازم:
۴قاشق غذاخوری
روغن زیتون
۴ قاشق غذاخوری
سرکه بالزامیک
۴ عدد کوچک
کدو سبز
۲۵۰ گرم
پنیر ریکوتا
قدری
آبلیمو
به میزان لازم
نمک
به میزان لازم
فلفل سیاه
۱ مشت
برگ ریحان
۵۰ گرم
بادام زمینی

آماده کردن مواد برای تهیه رول کدو شکم پر:

۱- دم کدو سبز ها رو جدا کنید. بعد اون ها رو با پوست کن به شکل ورقه های نازک برش بزنید.
۲- برگ های ریحان رو خرد کنید.
۳- بادام زمینی رو برشته کنید. برای این کار ماهیتابه ای رو داغ کنید و بادام ها را برای ۲ تا ۳ دقیقه در اون ریخته و مدام هم بزنید تا طلایی بشن. بادام ها را در ظرفی بریزید و کنار بذارید تا خنک بشن. می تونید به جای بادام زمینی از دانه کاج هم استفاده کنید.

در ادامه:

  1. مقداری از روغن زیتون و سرکه بالزامیک رو در ۲ بشقاب بزرگ و مسطح بریزید. ورقه های کدو را خیلی سریع بعد از برش زدن در بشقاب ها بچینید. کمی دیگه روغن زیتون و سرکه بالزامیک روی کدوها بپاشید. اون ها را برای حدود ۲۰ دقیقه در یخچال بذارید تا مزه دار بشن.
  2. پنیر ریکوتا رو با قدری آبلیمو، نمک، فلفل سیاه و هر ادویه دیگری که دوست دارین ترکیب کنید، بعد ریحان خرد شده و بادام زمینی برشته رو به سایر مواد اضافه کنید.
  3. ۱ قاشق چای خوری از ترکیب پنیر در یک سمت برش کدو بذارید و بعد آن رو رول کنید. بقیه رول های کدو هم به این روش آماده کنید.
  4. رول ها رو به صورت ایستاده در بشقاب بچینید و کمی فلفل سیاه، روغن زیتون و سرکه بالزامیک رویشان بپاشید.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی