مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۸۷۱
زمان انتشار : ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷

املت ویژه

این املت که در آن از انواع سبزیجات استفاده می شود، شامی فوق العاده سریع برای شب های شلوغ است. می توانید آن را در کنار سالاد میل کنید.

نکاتی در رابطه با تهیه ی املت ویژه:

۱- از ترکیب دلخواهی از سبزیجات خرد شده از جمله پیازچه خرد شده، جعفری، ترخون، تره، گشنیز و یا شوید استفاده کنید.
۲- برای مواد میانی املت هم می توانید از مواد پخته شده مانند پیاز، قارچ، اسفناج، ژامبون، سیب زمینی و یا موادی که به پخت نیاز ندارند مانند پنیر چدار، پنیر پارمزان، گوجه فرنگی، آواکادو و انواع فلفل استفاده کنید. تقریبا به یک چهارم تا یک سوم پیمانه ماده ی میانی به ازای هر نفر نیاز دارید.

  1. در کاسه ای متوسط، تخم مرغ ها (به دمای اتاق) را بزنید تا کف کنند. به آن ها کمی نمک و فلفل سیاه زده و سبزیجات را با آن ها ترکیب کنید.
  2. کره را در ماهیتابه ی نچسب (۲۰ سانتی متری)، روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. تخم مرغ را کمی دیگر بزنید و در ماهیتابه بریزید.
  3. تخم مرغ را با لیسک پلاستیکی برای حدود ۱ دقیقه هم بزنید تا ببندد.
  4. یک چهارم پیمانه ماده ی میانی مورد نظر را روی املت بریزید. با لیسک کناره های املت را از ماهیتابه جدا کنید. ماهیتابه را تکان دهید تا مطمئن شوید که املت از ماهیتابه کاملا جدا شود.
  5. یک سوم املت را از یک طرف تا کرده و روی آن برگردانید. املت را از سمت دیگر هم تا کرده و از سمت تا خورده در بشقاب بگذارید.
  6. کمی کره روی املت بمالید و آن را سرو کنید.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی