مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۳۳۴۱
زمان انتشار : ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۰

«ژن» خوب، حق مردم ایران این نبود

حق موضوعی است که دستیابی به آن لازمه داشتن زندگی توآم با آرامش است و نبود آن از موجبات ظهور استبداد و ودوری مردم از یکدیگر و شاهد انزوا و افسردگی آحاد جامعه می باشد.

مرتضی بهشتی نوشت: درهمین روزهای اخیر یکی از خویشان سببی ام که مشتاقانه منتظر تولد دومین فرزندش می باشد با دلی نگران پس از ذکر مشکلات اخلاقی و سیاسی و اقتصادی کشور می پرسید آیا کاردرستی کردم که پای فرزند دیگری را به این فضای آلوده باز کردم ؟ چیزی نگفتم و جوابی نداشتم که بگویم ، فقط سکوت اختیار کردم و غم بر دل و جانم نشست . زیرا :

۱- قرار بود با پیروزی انقلاب و به حاکمیت درآمدن احکام اسلام ؛ دل های مردم با یکدیگر دوست باشند و با دوستی دل ها ، نمایشگر بخشی از فضای زیبا و عاشقانه دوره حکومت حضرت صاحب الامر باشیم چون بعضی ها مدعی هستند که ما باید زمینه ظهور را فراهم کنیم در حالی که نمی دانند ، فراهم شدن زمینه ظهور حجت خداهم در دست با کفایت خود ایشان است ما ذره ای هم در مقابل این دردانه عالم آفرینش نیستیم .

۲- قراربود ملتی داشته باشیم که به شایعات بی توجه باشند و شایعات را ساخته و پرداخته دشمنان بدانند و بدان بی توجه باشند اما تخلفات و مفاسدسیاسی و پولی و اخلاقی آن قدر گسترده شده است که به محض شنیدن ، منتشر می کنیم زیرا دانسته ایم که دیر یازود معلوم می شود شایعه ای در کار نبوده بلکه حقیقت داشته است .

۳- فراربود مطالبات مردم را پاسخگو باشیم و هیچ مقامی خود را مستثنی از جواب دهی نداند ، اما شاهد هستیم که صریحاً مقاماتی هستند که اطراف خویش هاله ای از نور ایجاد کرده اند و کسی را یارای رسیدن به آن جایگاه و پرسش از چرایی این همه فساد نمی باشد .

۴- قراربود با سقوط سلطنت خودکامه پهلوی راه به روی خودکامگی ها بسته شود اما دایره شیفتگا ن فدرت روبه افزایش کذاشته شد و برخی سمت ها و پست ها قیمت خاص پیدا کرده و اگر آورده ی اقتصادی و سیاسی نداشته باشی نمی توانی پله های ترقی را طی کنی .

۵- قراربود فقر را از چهره جامعه بزداییم لکن روز بروز وسال به سال در یغ از یک خبر خوش در کاهش فقر . اخیراً رئیس کمیته امداد امام اعلام داشته : ۱۰ الی ۱۲ میلیون از مردم کشورم گرفتار فقر مطلق می باشند … !!! و متاسفانه احساس می شود حاکمیت به داشتن چنین مشکلاتی عادت کرده و کسی از فقر مردم اظهار شرم نمی کند و تسلیم فقر افسار گسیخته شده اند .

۶- قراربود فاصله طبقاتی کاهش پیداکند و الفاظ و اسامی چون مستضعفین را در ادبیات سیاسی و اجتماعی کشور جاری کردیم لکن کار به جایی رسیده که رانت خواران و بهره جویان سیاسی و خانواگی حاکمان ؛ داشته های پولی و کاری خود را حاصل داشتن « ژن » خوب می دانند ودیگرانی که اهل محاسبه بوده و خرجشان را با برجشان تنظیم می کرده اند را افراد ساده با ژن منفی معرفی می کنند .

۷- قراربود همه در مقابل قانون مساوی باشند و کسی را بر دیگری برتری نباشد اما…

۸- قرار بود انقلاب دل ها را صادر کنیم لکن برخلاف ادعاهای نهادهای رسمی ؛ نتوانسته ایم با جهان خارج از کشورمان همزبانی و همدلی پیداکنیم ؛ همانطور که نتوانستیم با مردم خودمان همراه وهمدل بشویم و جامعه ای همسان و یک رنگ داشته باشیم . نفاق و تملق و دروغ شاخص اصلی عموم مردم شده است و این امر سایه بر تجارت با بازرگانان خارجی هم انداخته است و اطمینان نمی کنند ، با طرف ایرانی معامله کنند چون به خاطر سه خصلتی که اشاره شد ، هر نوع معامله ای از ریسک بالایی برخوردار می باشد .

۹- قراربود احکام اسلام در تجارت و زندان و بانکداری و ازدواج و معاملات روز مره مردم و نظام قضایی ؛ جاری شود لکن متاسفانه در بیشتر مواقع و موضوعات کمتر نشانی از احکام اسلام در اداره اقتصادی و سیاسی و فرهنگی کشور دیده می شود و آن چه که بیش از حقیقت دین به چشم می آید ؛ ادعای داشتن دین و دوستی ساحت مقدس ولی الله الا عظم ( ع ) است .

۱۰- قراربود با پیروزی انقلاب ؛ نظم نوین برخاسته از دستورات نورانی قرآن را برقرارکنیم ولی متاسفانه شرایط به گونه ای شده است که هم پیمان بی توقع در منطقه و جهان نداریم و اگر کشوری هم کنارماست و یا در قطعنامه های شورای امنیت از حقوق ایران دفاع می کند ، بهره هایی است که از ایران نصیبش می شود ، « گربه برای رضای خدا موش نمی گیره » . چنین یاد گرفته بودیم که می خواهیم نه شرقی و نه غربی باشیم، آیا چنین اتفاقی افتاد است؟ به امید روزهای آرام.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی