مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۵۹۱۵
زمان انتشار : ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲

“ستاره های بی تخصص” مهم ترین عامل جهان سومی ماندن

قبحی شکسته شده و نظرات هم در قبال آن متعدد. این که کجای کار را خطا رفته ایم که باید آرمان ها و ارزش های نظام را هرروزه برای ستاره ها و ورزشکاران و برخی عوام درونی کنیم بماند برای فرصتی دیگر.اکنون ماجرا این است که پیام محرومیت حاج صفی و شجاعی برای دنیا چیست؟آیا غیر از این است که ورزشکاران ما ازخود اختیاری نداشته اند و هرآنچه تا امروز از آنان دیده اید ماحصل قانونی درون مملکتی است؟

به گزارش بهاره مقدم نوشت:

دفاع از مظلومیت فلسطین نیاز به دین و نژاد و ملیت ندارد. همین که انسان باشی و عبارت حقوق بشر را برای خودت تفسیر کنی می فهمی چقدر زجرآور است یک انسان در خانه خودش هم غریب باشد.

حقیقتا چقدر دلچسب بود وقتی درخبرها می خواندیم رونالدو بخشی از جوایزش را خرج کودکان فلسطینی می کرد یا بوفون با هر گلی که به دروازه نماینده رژیم صهیونیستی وارد می شد چقدر ذوق زده می شد!

وقتی کاری برخاسته از نهاد آدمی باشد دلیلی بر وارستگی اوست. بر استعداد ضمیرش و تعالی وجودی وی. .
شما هدیه ای که بی دلیل دوستی گمنام برایتان می فرستد را بیشتر دوست می دارید یا هدیه کسی را که بارها برای او هدیه برده اید و مجبور است برای پاسداشت محبت هایتان کاری کند؟

در اعتقاد شخصی من، احترام به فلسطین و رنجی که می برد نماد انسان های آزاده است. تنها کسانی که ارزش و وجدان را درک کنند قلبشان برای قدس می تپد.
حاضر نشدن یک ورزشکار در برابر حریف رژیم اشغالگر اگر بدون اجبار و به درخواست خودش باشد پسندیده و مطلوب است.

قبحی شکسته شده و نظرات هم در قبال آن متعدد. این که کجای کار را خطا رفته ایم که باید آرمان ها و ارزش های نظام را هرروزه برای ستاره ها و ورزشکاران و برخی عوام درونی کنیم بماند برای فرصتی دیگر.
اکنون ماجرا این است که پیام محرومیت حاج صفی و شجاعی برای دنیا چیست؟
آیا غیر از این است که ورزشکاران ما ازخود اختیاری نداشته اند و هرآنچه تا امروز از آنان دیده اید ماحصل قانونی درون مملکتی است؟

کار حاج صفی و شجاعی بنابرهمان اعتقادی که پیشتر نیز گفتم به زعم من اشتباه است اما محرومیتشان اشتباهی است مضاعف.

اینکه می فرمایند سیاست دست از سر فوتبال بردارد را واقعا قبول دارم اما سنگ بنای دخالت سیاست را حضرات آن روزی نهادند که با دستبند سبز وارد زمین شدند و اعتراض کردند به نتیجه انتخابات.(من کاری به نتیجه انتخابات ۸۸ندارم صرفا موردی از ورود سیاست در ورزش را نام بردم)

یعنی اگر جمهوری اسلامی نباشد ستاره ها با اسراییل مشکلی نخواهند داشت؟
اگر چنین است به گمانم برخی باید عناصر انسانی شان را دستکاری کنند چون به شدت دچار اختلال شده و هیچ بعید نیست چندی دیگر با نماینده داعش هم سر یک سفره بنشینند.

در نهایت اینکه نمی شود هر وقت دلمان خواست بدون علم و تخصص و صرفا بخاطر شهیر بودن پابرهنه بپریم وسط سیاست و جملات قصار صادر کنیم و هر وقت دیدیم نمی صرفد خواهان نگاه تک بعدی شویم.

ستاره های بی تخصص از مهم ترین عواملی اند که هنوز پای در گِلِ جهان سوم داریم.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی