مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۷۴۸۵
زمان انتشار : ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴

تحلیلی بر رفتار قجری حلقهٔ احمدی‌نژاد!

این روزها بست‌نشینی رئیس دولت نهم و دهم پرسرو صدا شد؛ عده‌ای به این رفتار منسوخ قاجاری اعتراض داشتند و عده‌ای دیگر حامی این جریان به راه افتاده شدند.

به گزارش جواد آرین منش نوشت: موضوع بست‌نشینی مسئله‎ای است که که از دوران صفویه در ایران بوده و در دوران قاجار به اوج خود رسیده است؛ به طوری که فرد متهم مجرم در مکان های مقدس تحصن می کرند و مادامی که در بست نشینی بودند به حرمت آن حریم مقدس از مجازات و تعرض مصون می ماندند.

اگر حاکمیت به زور متوصل می‌شده به آن بست شکنی می گفتند که مضموم و ناپسند بود.

در گذشته فرد با این توجیه که صدایش شنیده نمی شود به بهانه تظلم خواهی دست به چنین کاری می زد اما امروز با توجه امکان گسترده انتقال پیام از طریق رسانه ها این روش اعتراضی منسوخ شده است و راه به جایی نمی برد.

آقا احمدی نژاد می توانست با کمک رسانه ها اعتراض خود را به گوش دستگاه قضا برساند؛ این تصور که فریادشان به گوش کسی نمی رسد کاملا اشتباه است.

این نوعی اعتراض به مسئولان و روسای قوا بود و این اعتراض سوال بزرگی در ذهن مردم ایجاد کرده است که چرا قوه قضاییه جلسات را علنی برگزار نمی کند؛این افراد خواستار علنی شدن دادگاه قضا هستند و توصیه ما هم به قوه قضاییه این است که اجازه حضور مردم در دادگاه داده شود این به صلاح دو طرف و نظام است. بنا بر اصلا  ۱۶۵ و ۱۰۸ قانون اساسی جرائم سیاسی و مطبوعاتی باید علنی و با حضور هیئت منصفه باشد، ولاغیر!

تنها راه پایان این بازی ها برگزاری دادگاه علنی است.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!