مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۷۱۳۳
زمان انتشار : ۰۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹

بهار و یاد یار

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

به گزارش اختصاصی محمود اسعدی نوشت: زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

اکنون علی‌رغم توسعه ارتباطات، شناخت بزرگان ساحت دانش و اندیشه چندان ساده نیست. گرفتاری‌ها و مشکلات مردم نیز این امکان را کم‌تر کرده است. در این موقعیت افراد و نهادهایی باید برچهره خاموش این شخصیت‌ها نوری بگسترند تا در هیاهوی تاریک شهرها دیده شوند. آن‌ها سخت محتاج توجه‌اند. یادکرد عملکرد این بزرگان و تبلیغ و ترویج آن، امید را به جامعه تزریق می‌کند.

در سالی که گذشت ده‌ها انسان وارسته عرصه فرهنگ، علم و هنر به دیدار معبود شتافتند. ضمن گرامی‌داشت یاد آنان و طلب آمرزش، به‌جاست که بیش از پیش به «زندگان» بپردازیم. قدر آنان را بدانیم و تا حد امکان بر عملی ساختن ایده‌هاشان تاکید کنیم.

نسل جوان ما نیازمند دانستن کوشش شخصیت‌هایی است که در جوانی و میان‌سالی با جسم و روحشان به پویایی و مانایی کشور کمک کرده‌اند تا همواره این نکته مورد تاکید واقع شود که کار و تلاش «ارزش» است.

انتهای پیام/

گردآوری: گروه  اجتماعی مجله اکترونیکی اختصاصی

ekhtesasee.com

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی