مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۴۵۱۱
زمان انتشار : ۰۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۸

اگر مطالعه تاریخ و جغرافی برای ترامپ سخت است

ترامپ نطقش را کرد و طبق معمول به جز چند هواداری که در هر شرائطی برایش بغ بغو می کنند، نطق و ایضا اشتهای جهان را کور کرد.

فرزین پورمحبی نوشت: همین است که نرخ دلار پایین آمده و نرخ تخم کفتر بالا رفته ! اما در عین حال؛ این مسئله باعث نشد هر کسی بفراخور خود جواب این آقای عصبانی جوگیر را در کاسه اش نگذارد؛ از موگرینی بگیر تا سلفی بگیرانش در مجلس خودمان. حالا اگر ما هم بخواهیم سهم خودمان را در این کاسه بگذاریم. اینطور می گذاریم: 

«ای ترامپ عجیب و غریب؛ اگر مطالعه تاریخ و جغرافی برایت سخت است ما یک حکایت ساده اخلاقی برایت روایت می کنیم تا بلکه پند بگیری و سعه صدر به خرج دادن را بیاموزی.

در اول اسفند ۱۲۰۶ فتحعلیشاه قاجار بدترین توافق نامه تاریخ ایران را با عنوان «عهدنامه ترکمن چای» با روسیه امضا کرد و با سخاوت هر چه تمام تر؛ قفقاز ، ایروان ، نخجوان و… را به خال هندوی روس ها بخشید. اما بعد از آن ؛ ایرانی ها با همه دلخوری هایی که از این معاهده بین المللی داشتند به آن تمکین کردند؛ بعبارتی نه آنرا پاره کردند و نه گلویشان را !
قصه ساده ما به سر رسید…

نتیجه اخلاقی: اگر کسی قراردادی را امضا کرد و بعد، از آن خوشش نیامد؛ خیلی جالب نیست که جر بزند و یا آنرا جر بدهد. چه آن قرارداد بدترین توافق آمریکا باشد(برجام) و چه بدترین توافق ایران باشد(ترکمن چای) چه هر دو : (ترکمن جام)
اصولا اگر اینطور باشد؛ سنگ روی سنگ بند نمی شود . حتی ممکن است در این بلبشو بازار «ملانی» هم به عقد نامه اش وفادار نماند!؟

حالا از ما گفتن ….

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

فریبرز ناطقی الهی

بازسازی مناطق زلزله زده شروع شده است؟! شمارا به خدای احد نکنید اینکار را!

زلزله کرمانشاه علی نصری

علی نصری

پس‌لرزه‌های درونی