مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۲۷۴
زمان انتشار : ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸

آیا آرای ملت، حلال و حرام و انقلابی و غیرانقلابی دارد؟

مدتی است که در اخبار آمده گفته شده آرای ملت حلال و حرام و انقلابی و غیر انقلابی دارد.

به گزارش سید جمشید اوشال در یادداشتی نوشت: من نمیدانم که آیا این حرف هایی که به شخص مشخصی منتسب میکنند آیا وی این ها تایید میکند یا نه؟
اگر این جمله و حرف ها صحت داشته باشد به عبارت بسیارساده به این معنی است که هر شخصی که به نامزد انتخاباتی ما رای داده رای او حلال است و او مومن و انقلابی است و هر که رای نداده رای او حرام است و او غیر مومن و غیر انقلابی است .
یعنی اونایی که نماز میخوانند و روزه میگیرند اما چون به اون آقا رای نداده فعل حرام انجام داده اند و غیر مومن هستند و حاصل این همه سال عبادت هم کشک؟

ظاهرا این جمله این آقا یا آقایان مستند به برنامه یا نرم افزاری است که در سال های اخیر در سازمان ثبت احوال کشور بر روی کد ملی و روی صفحه اول شناسنامه ۸۰ میلیون ایرانی علامت و شناسه حلال و حرام و مومن و غیر مومن و انقلابی و غیر انقلابی گذاشته شده که این ایشان به این راحتی میتوانند عملکرد و تفکرات و نیات جامعه را به دو گروه حلال و حرام و مومن و غیر مومن تقسیم نمایند و الا تا سال ۹۲ هم انتخابات و آرای در صندوق ها سالم و حلال بودند ؟

آقایان که ملبس به لباس مقدس تعلیم مبانی و اصول اخلاق و اسلام و امر به معروف و نهی از منکر هستید.
دست شما درد نکند شما با این یک جمله بسیار …….. کار شبانه روزی ۱۰ نه بلکه کار ۴۰ سال شبکه های اطلاع رسانی BBC و VOA را یک شبه آسان و هموار کردید .

واقعا زحمت کشیدید و سازمان های متولی و مسئول وحدت و انسجام ملی در کشور بخاطر این تخریب که اثرات مخربش بر روی همه چیز از دین و دینداری گرفته تا امورات اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و ………. غیره خواهد بود ، چگونه باید از این زبان و تفکر شما تشکر و قدردانی کنند .

شما میدانید چه گفتید و با این گفته خود چه میکنید؟
شما با این حرف تان میگویید کشور قانون ندارد ، متولی و مسئول و سازماندهی ندارد و هرچه ما میگوییم قانون است ؟ شما با این گفتمان حتی به فرمایش امام هم راضی نیستید که میزان رای ملت است؟
ببینید چه کردید که مردم به شما اقبال نکردند؟
شما با این حرف تان میخواهید در مقابل دوستانتان کم نیاورید؟
با نگاهی به عملکرد ۲۷ سال گذشته در کشور مشاهده میکنیم قبلا هم با بیان اینگونه کلمات و جملات انتصابات دخالت ها شده که بعضا هم تو زرد از آب درآمد؟
نمونه هایی از آن فسادهای آنچنانی از ۱۲۳ میلیارد تومان در دهه ۷۰ شروع و امروز در دهه ۹۰ تا بالای چندین هزار میلیارد تومان و بالاتر هم ادامه دارد؟

عزیزان بزرگوار
من که اعتقاد دارم انتخابات سال ۱۳۸۸ انتخابات صحیح بوده و ممکن است احتمالا درصد بسیار کمی هم خطا داشته باشد که معقول است و نیازی به هیاهو نیست .

به همه میگفتیم فلانی در سال ۸۸ که این آتش و بلوا را درست کرده اشتباه فاحشی کرده که با اون رفتارش کشور رو به هم جان هم انداخت و به نزدیک پرتگاه برد و ………….؟
اما امروز با این ادعاهای شما و توجه به عمق این کلمات باید به انتخابات سال ۸۸ شک کنیم .
شما میدانید چه گفتید؟
آقایان محترم شما و بنده و همه مردم دلسوز و اندیشمند مسئول مواظب اتحاد و انسجام ملی و حفظ و لذت از شیرینی حضور ۲۹ اردیبهشت هستند .
بجای این حرف ها بفکر معاش مردم و عزت کشور باشیم .
اگر خطایی هم از دولت می بینیم ، کلی گویی نکنیم بلکه با عدد و رقم و سند و مدرک واضح و شفاف بدون اغماض به مردم بگوییم و معرفی کنیم تا کسی در کشور جرات و یا بفکر خطا نباشد چه از سمت دوستان شما و چه از سمت این ها و دیگران .
مسئولیت شما بیشتر است و شما در این جایگاه باید بیشتر مواظب باشید .

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی