مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
حسن خسته‌ بند
حسن خسته‌ بند
نماینده مردم بندرانزلی

کد خبر : ۱۴۱۰۴
زمان انتشار : ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۳

۹۰ درصد واردات کالای قاچاق به کشور از مرزهای رسمی انجام می‌شود/ گمرک ایران نیازمند سیستم مجهز نظارت و بازرسی کالا است

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی واردات 90 درصد کالای قاچاق به کشور را از مرزهای رسمی نام برد و گفت: گمرک ایران نیازمند سیستم مجهز نظارت و بازرسی کالا و لینک شدن تمامی دستگاه‌های نظارتی کشور با یکدیگر است.

به گزارش  حسن خسته بند ورود کالای قاچاق به کشور را از مبادی قانونی کشور نام برد و اظهار کرد: تا زمانی که جدیت در مقابله با قاچاق صورت نگیرد و تجهیزات نظارتی کامل در گمرک تعبیه نشود نمی‌توان با قاچاق مبارزه کرد.

وی بابیان اینکه نباید همه‌چیز را به قاچاق نسبت داد، افزود: بیشترین ضعف موجود در کشور ورود قاچاق از مرز رسمی کشور است که باید سیستم و امکانات نظارتی و بازرسی به‌صورت کامل محیا شود.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: باید سیستمی طراحی و نصب شود که تمامی ارتباطات بین گمرک، بازرسی و دستگاه‌های نظارتی را ایجاد کند و قبل از اینکه کالا وارد کشور شود از مبدأ شناسایی و سپس در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه اسکن محصول در مبدأ با اسکن محصول در گمرک باید در سیستم‌های نظارتی گمرکی همخوانی داشته باشد، تصریح کرد: چطور ما می‌توانیم جلیقه‌های انفجاری تروریست‌ها را در یک نقطه‌ای از کشور کشف کنیم اما این تعداد کامیون که محصولات و کالاهای قاچاق را حمل می‌کنند را نمی‌توانیم شناسایی کنیم.

خسته بند بابیان اینکه در حال حاضر برنج، چای، لاستیک و محصولات درشت در مرزهای رسمی کشور قاچاق می‌شوند، افزود: کالاهای کانتینری از مبادی رسمی کشور وارد می‌شوند و اگر ما بخواهیم همه این‌ها را به گردن کوله بران و مرزنشینان بیندازیم بی‌انصافی است.

وی بابیان اینکه تنها ۱۰ درصد کالاهای قاچاق توسط کوله بران، مرزنشینان و منطقه آزاد در خوش‌بینانه‌ترین حالت وارد کشور می‌شود، گفت: ۹۰ درصد واردات کالای قاچاق به کشور توسط مرز قانونی کشور رقم می‌خورد وگرنه چطور ممکن است یک کوله‌بار چندین تن از بار کانتینر را بر دوش خود بگذارد و حمل کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه کل تجارت در منطقه آزاد که به‌صورت چمدانی است به ۲۵۰ میلیون دلار نمی‌رسد، تصریح کرد: آمارهای موجود در قاچاق کالا از مرزهای رسمی خیلی بیشتر از اعداد و ارقام است و از مجموع کسانیکه قاچاق می‌کنند تعداد اندکی به تور قانون می‌افتند.

نماینده مردم انزلی در خانه ملت با تأکید بر اینکه در داخل گمرک باید تجهیزات روز دنیا را داشته باشیم تا بتوانیم جلوی قاچاق را بگیریم، افزود: باید در ورودی کالا به کشور دستگاه‌ها و تجهیزاتی موجود باشند تا با اسکن کردن محصولات و کالاها، بازرسی و لینک شدن دستگاهی‌های مختلف که سیستم نظارتی کامل را تشکیل می‌دهند جلوی ورود کالای قاچاق به کشور را بگیریم.

انتهای پیام/

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

حسن خسته‌ بند
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی
حسن خسته‌ بند
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت دولتی
تاریخ تولد
۱۳۳۶ خورشیدی
محل تولد
بندرانزلی، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی