مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدحسین قربانی
محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه

کد خبر : ۳۲۰۲۱
زمان انتشار : ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹

محمدحسین قربانی:

۹۳ درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به نگاه اقتصاد مقاومتی در زمینه تولید دارو در کشور گفت: اکنون حدود ۹۳ درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شوند.

به گزارش  محمدحسین قربانی  اظهار داشت: با شروع و اجرای طرح بزرگ سلامت چیزی در حدود ۹۳ درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود که این مرهون نگاه ویژه و حرکت در مسیر اهداف اقتصاد مقاومتی است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: تولید این داروها در داخل کشور منجر شده سالانه قریب به حدود ۶ هزار میلیارد تومان از خروج ارز جلوگیری به عمل آید و این به معنای پیشگام شدن این حوزه در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان ابراز داشت: آن چه در حال حاضر ما از آن رنج می‌بریم واردات داروهای تک نسخه‌ای و داروهای بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی از خارج کشور است که چیزی در حدود ۱۰ درصد داروهای مورد نیاز داخل را در بر می‌گیرد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس عنوان کرد: باید در زمینه تولید داروهای خاص گام‌های لازم در کشور برداشته شود زیرا این وابستگی ۱۰ درصدی چیزی در حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد منابع دارویی را به خود معطوف می‌کند که مقداری نگران‌کننده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به نقش بخش خصوصی در تولید دارو بیان داشت: پس از اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی بخش خصوصی نقش عمده‌ای در تولید داروهای داخلی در کشور دارد بنابراین دولت دیگر نقش چندانی در این زمینه ایفا نمی‌کند.

وی همچنین در مورد تربیت نیروی پرستار در مراکز درمانی گفت: به‌طور قطع  بیمارستان‌ها و برخی مراکز درمانی نمی‌توانند نسبت به تربیت  نیروی پرستار شخصاً اقدام کنند و هیچ سیاستی مبنی بر تربیت نیروی پرستار در این مراکز وجود ندارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان خاطرنشان کرد: روال قانونی و مرسوم برای تربیت نیروی پرستار مورد نیاز کشور الزاماً تنها از جانب حوزه‌ها و مراکز علمی و دانشگاهی است که به‌صورت کاملاً آکادمیک اقدام به پرورش این نیروها می‌کنند.

8 دی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی