مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۱۹۸۰
زمان انتشار : ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۶

اسدالله عباسی:

۵۵۰۰ میلیارد تومان وثیقه مشکوک الوصول در پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان/ ۴۰۰میلیارد تومان سرمایه اصلی بانک سرمایه وصول نشده است

۵۵۰۰ میلیارد تومان وثیقه مشکوک الوصول در پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان/ ۴۰۰میلیارد تومان سرمایه اصلی بانک سرمایه وصول نشده است/ بانک مرکزی به جای تذکرات کتبی و تشریفاتی اقدام اساسی انجام دهد

به گزارش  ، اسدالله عباسی در مورد روند بررسی پرونده تخلف در صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار کرد: به مواردی مهم در بحث تخلف در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه رسیده ایم و روند بررسی تا سه ماه دیگر تمدید شده است.

وی با اشاره به ممنوع الخروجی برخی از متهمان این پرونده، گفت: در مواردی دریافتی و پرداختی خارج از مقررات بانک دیده شده است.

سخنگوی کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با تأکید براینکه ۵۵۰۰ میلیارد تومان وثیقه در بخش های مختلف مشکوک الوصول است، اضافه کرد: هرچه زمان می گذرد به ابعاد وسیع تری دست پیدا می کنیم و مواردی هم که قبلا گزارش شده در حال تأیید است.

** تأسیس ۱۰ شرکت صوری در پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان

وی با اشاره به این موضوع که اخیرا به مواردی در قالب شرکت پتروفرهنگ رسیده ایم که به بخش پتروشیمی و تأسیس حدودا ۱۰ شرکت صوری بر می گردد، افزود: سهام هایی خریداری شده و حقوق های کلان به افراد در این شرکت ها داده اند.

سخنگوی کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان این مطلب که بسیاری از اسناد و مدارک نشان از حیف و میل شدن پول ها با پرداخت وام و تسهیلات در بخش خانه سازی فرهنگیان  است، تصریح کرد: این موارد هم مشکوک الوصول هستند.

**۴۰۰میلیارد تومان سرمایه اصلی بانک سرمایه وصول نشده است

وی با بیان اینکه بازگشت ابن اموال بسیار سخت است، افزود: انتظارداریم سازمانهای نظارتی و بازرسی کار کارشناسی را با سرعت بیشتری انجام دهند تا شاهد چنین اتفاقاتی در سایر بانک ها نباشیم.

عباسی با بیان اینکه ۴۰۰میلیارد سرمایه اصلی بانک سرمایه در دست افرادی است که وصول نشده است، اظهار کرد: اگر اقدامی نشود بانک سرمایه در پرتگاه قرار می گیرد.

وی افزود: امیدوارم بانک مرکزی از تذکرات کتبی و تشریفات دست بردارد و اقدام اساسی انجام دهد تا بتوانیم اموالی که ۴۷ درصدش مربوط به فرهنگیان است را برگردانیم.

دیار باران : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی