مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
ذبیح نیکفر لیالستانی
ذبیح نیکفر لیالستانی
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل

کد خبر : ۱۳۰۶۱
زمان انتشار : ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷

ذبیح نیکفر:

۴۰ درصد مطالبات چایکاران پرداخت نشده است / دور زدن قانون ممنوعیت واردات برنج مشکل ساز خواهد شد

نماینده مردم لاهیجان گفت: هم‌اکنون ۴۰ درصد مطالبات چایکاران پرداخت نشده است و ما منتظریم تا دولت این مطالبات را پرداخت کند.

به گزارش  ذبیح الله نیک‌فر با بیان اینکه انتظار نمی‌رفت دولت تعرفه واردات برنج را حذف کند و در فصل برداشت برنج، این محصول را از خارج وارد کند اظهار داشت: در سالی که رهبر انقلاب آن را سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامیده اند انتظار ما از دولت حمایت از برنجکاران است.

وی افزود: نمایندگان شمال کشور انتظار دارند دولت به خواست مردم شالیکار شمال کشور توجه داشته باشد و جلوی واردات برنج را بگیرد.

نماینده لاهیجان با تأکید بر عدم توزیع و واردات برنج در فصل برداشت برنج گفت: دور زدن قانون ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت برای شالیکاران در امر تولید، اشتغال و معیشت کشاورزان مشکل‌ساز خواهد شد.

نیک‌فر با بیان اینکه عدم توجه به شالیکان موجب کاهش اقبال آنها به کاشت برنج در سال‌های آتی می‌شود اظهار کرد: در سال‌های گذشته به اندازه کافی برنج وارد شده است و امسال نیازی به واردات نخواهیم داشت.

وی تأکید کرد: مجموع نیاز کشور به واردات برنج تقریبا ۴۰۰ هزار تن است و واردات بی‌رویه برنج می‌تواند به کشاورزان استرس و نگرانی تحمیل کند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی درباره عدم پرداخت مطالبات چایکاران نیز گفت: در سفر اخیر دکتر نوبخت این موضوع را عرض کردم که باید بازار هدف برای چای تولیدی داشته باشیم. چگونه در کشوری که در سال گذشته ۳۰ هزار تن چای خشک تولید کردیم و همزمان ۱۲۰ هزار تن چای وارد و توزیع شد نتوانسته‌ایم بازار هدف برای چند ۱۰ هزار تن چای تولید داخل ایجاد کنیم.

نیک فر ادامه داد: باید دولت تدبیری اتخاذ کند و به دستگاهها دستور دهد که از چای داخلی استفاده کند و در سبد کالا از چای خشک ارگانیک ایرانی که خالی از ضرر است استفاده کنند این باعث می شود چای خشک روی دست کارخانه دار ما نماند تا سنواتی شود.

وی در پایان گفت: هم اکنون ۴۰ درصد مطالبات چایکاران پرداخت نشده است و ما همچنان ما منتظریم با همه عنایت‌ها و کمک های دولت محترم برای صنعت چای، این مطالبات نیز پرداخت شود.

8 دی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت