مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۱۴۳۵۹
زمان انتشار : ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵

مهرداد لاهوتی :

کاهش ۵۰ درصدی صدور پروانه ساخت نگران‌کننده است/ وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن عملکردی نداشته است/ تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن برابر نیست

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس از عملکرد وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن انتقاد کرد و گفت: کاهش 50 درصدی صدور پروانه ساخت در کشور نگران‌کننده است و تعادلی در عرضه و تقاضای مسکن وجود ندارد.

به گزارش  مهرداد بائوچ لاهوتی  با اشاره به افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بهای خانه‌های استیجاری اظهار کرد: آقای آخوندی در بحث حمل‌ونقل انصافاً خوب عمل کرده و ما راضی هستیم اما در حوزه مسکن اقدامات مطلوبی را شاهد نیستیم.

وی بابیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن عملکردی نداشته، افزود: اقدامات وزارت راه و شهرسازی در حد مسکن مهر است که ساخت‌وساز آن‌هم سرعت پایینی را دارد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان از نگرانی‌های حوزه مسکن هشدار داد و گفت: ما در خصوص افزایش هزینه‌های مسکن نگران هستیم چون آمار صدور پروانه‌های ما در کشور بسیار پایین است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی صدور پروانه ساخت، مطرح کر: سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکن نیاز داریم اما در حال حاضر سالانه تعداد مسکن تولیدی ما ۷۵۰ هزار واحد را نشان می‌دهد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن باهم برابر نیست، بیان کرد: ما یقیناً در آینده در حوزه مسکن دچار مشکلاتی خواهیم شد که به‌زودی قابل‌حل نخواهد بود.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی با اشاره به قول وزیر راه و شهرسازی در خصوص پرداختن به ساخت مسکن اجتماعی برای مردم، گفت: متأسفانه آقای آخوندی بحث مسکن اجتماعی را مطرح کردد اما آن را اجرایی نکرده است.

لاهوتی با ابراز امیدواری از جبران خلأهای مسکن توسط دولت دوازدهم، گفت: اگر دولت مباحث و معضلات مسکن را در اسرع وقت مدیریت نکند یقیناً مشکلات ما در حوزه مسکن بیشتر نیز خواهد شد.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی