مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۳۴۹۹۷
زمان انتشار : ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵

مهرداد لاهوتی :

پیمان‌های پولی دوجانبه راهی برای کاهش وابستگی به ارز و تقویت پولی ملی است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی پیمان‌های پولی دوجانبه را راهی برای کاهش وابستگی ما به ارز و تقویت پولی ملی نام برد.

به گزارش  مهرداد بائوج لاهوتی  با اشاره به رشد افسارگسیخته نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی اظهار کرد: دولت در راستای کاهش نرخ ارز اقداماتی را انجام داده هرچند این اقدامات دولت کمی دیر بوده است.

وی بابیان اینکه افزایش نرخ ارز تابعی از یک منطقی است افزود: افزایش نرخ ارز باید تابعی از افزایش تورم در کشور باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نرخ تورم در کشور می‌توان پیش‌بینی کرد که نرخ ارز در آینده چه نوساناتی خواهد داشت.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در بازار ارز نابسامانی‌هایی وجود دارد خاطرنشان کرد: نوسانات در قیمت ارز موجب شده تا سرمایه‌گذاران جرئت سرمایه‌گذاری در بازارهای دنیا را نداشته باشند.

لاهوتی با تأکید بر مدیریت هرچه سریع‌تر نوسانات نرخ توسط دولت بیان کرد: نگرانی از بالا رفتن نرخ ارز وجود ندارد چون بالا رفتن نرخ ارز مزایایی برای ما دارد که نیاز ما را به واردات کاهش می‌دهد و این‌یک مزیت است.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اجازه مجلس به دولت مبنی بر به‌کارگیری از پیمان‌های دوجانبه پولی یکسان گفت: ایران می‌تواند با کشورهایی نظیر چین، روسیه، ترکیه، عراق، هند و غیره که با ما ارتباط مستقیم تجاری دارند از یک‌پایه پولی مشترک استفاده کند.

لاهوتی بابیان اینکه ایران در تعاملات تجاری باید بین پول ملی خود یا کشور طرف مقابل یکی را به‌عنوان پایه پولی برگزیند افزود: پیمان‌های پولی دوجانبه می‌تواند وابستگی ما را به ارز کاهش دهد و پایه پولی کشور را تقویت کند.

انتهای پیام/۳۳۸۹

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی
مهرداد بائوج لاهوتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
لنگرود، گیلان

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی