مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمود شکری
محمود شکری
نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر

کد خبر : ۷۴۴۲
زمان انتشار : ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷

محمود شکری:

پیش بینی حفظ ثبات نسبی قیمت ها در بازار ارز/کشور با مسئله کمبود ارز روبرو نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:در حال حاضر کشور به لحاظ درآمدهای ارز با مازاد درآمد ازری نیز روبرو است، بنابراین نگرانی برای افزایش قیمت ارز بصورت غیرمنطقی در بازار وجود ندارد.

به گزارش   محمود شکری درباره نوسانات بازار ارز در یک ماه اخیر گفت:قیمت ارز بطور طبیعی متاثر از عوامل اقتصادی مانند عرضه و تقاضا و حتی عوامل غیر اقتصادی است.

نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بخشی از صعودی شدن قیمت ارز در روزهای اخیر به دلیل شروع فصل تابستان و تعطیلات عید فطر است که بطور طبیعی به رشد مسافرت های خارجی نیز منتهی شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:پیش بینی رشد تقاضا در روزهای آتی برای ارز از سوی مسافران، باعث شده قیمت ارز روند صعودی را حفظ کند.

بازار سوداگران ارز گرم نمی شود

شکری افزود:بانک مرکزی باید در ایام پیش رو بازار را مطلوبتر مدیریت کند به دلیل اینکه امکان، انجام این مهم را دارد.

وی در پاسخ به این سئوال مبنی بر اینکه آیا قیمت دلار بصورت مصنوعی در کانال حدود ۳۷۵۰ تومان نگه داشته شده است، گفت:نرخ دلار به میزان عرضه در بازار ارز بستگی دارد و با توجه به اینکه در حال حاضر تغییر در میزان عرضه ارز کشور اتفاق نیافتاده است نمی توان گفت قیمت دلار مصنوعی است.

دلیلی برای افزایش قیمت ارز در بازار وجود ندارد

شکری با بیان اینکه کشور با مشکل کمبود ارز روبرو نیست، تصریح کرد:در حال حاضر کشور به لحاظ درآمدهای ارز با مازاد درآمد نیز روبرو است بنابراین نگرانی برای افزایش قیمت ارز بصورت غیر منطقی در بازار وجود ندارد.

وی با اشاره به نقش تعیین  قیمت ارز در قانون بودجه در نوسانات بازار ارز افزود:متاسفانه سوداگران در بازار ارز قصد دارند از هرفرصتی برای سوء استفاده بهره ببرند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:با توجه به مطالب مذکور دلیلی برای افزایش قیمت ارز در بازار وجود ندارد و اگر اتفاق خاصی نیافتد ثبات نسبی در بازار تداوم خواهد داشت./

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی