مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۲۶۹۸۴
زمان انتشار : ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۶

جبار کوچکی نژاد:

پسماند در سراوان مرگ خاموش مردم رشت را دربردارد/ مردم حق‌دارند در مقابل غاصبان حقشان مقاومت و اعتراض اجتماعی کنند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی زباله سراوان را در امتداد مرگ خاموش و تدریجی مردم شهرستان برشمرد و گفت: بی‌توجهی نسبت به معضل سراوان تضییع حقوق شهروندی است و مردم حق‌دارند در مقابل غاصبان حقشان مقاومت و اعتراض اجتماعی کنند.

به گزارش  جبار کوچکی نژاد  با اشاره به فراگیر شدن معضل دپوی زباله در منطقه سراوان رشت، اظهار کرد: زباله سراوان واقعاً یک بحران و مرگ خاموش و تدریجی نه‌تنها برای مردم سراوان، بلکه مردم شهرستان رشت است.

وی با اشاره به مخاطرات زیست‌محیطی و انسانی زباله در سراوان، افزود: مردم حاشیه منطقه سراوان به انواع و اقسام امراض لاعلاج مواجه شده‌اند و این در حالی هست که وجود زباله و دپوی آن در سراوان آلودگی هوا را نیز در بردارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هوای پاک حق قانونی مردم است و در قانون اساسی و شرع هم به آن تاکید شده، گفت: ما مخالف جدی آلودگی هوا و خدشه کردن حقوق مردم و شهروندان رشتی هستیم و آلوده شدن، هوا، آب شرب و زیست مردم منطقه را گناه و حرام می‌شماریم.

نائب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی بی‌توجهی به معضل سراوان را تضییع حقوق شهروندی توصیف کرد و افزود: مردم حق‌دارند در مقابل غاصبان حقشان مقاومت کنند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم حق‌دارند اعتراض اجتماعی کنند چون بارها در رابطه با معضل سراوان مکاتبات و هشدارهایی ارائه‌شده است، تصریح کرد: زباله شهری در روستا تخلیه و معضلاتی برای مردم ایجادشده است و باید باکسانی که در هر رده‌ای هستند و برای استقرار دستگاه زباله‌سوز اقدام نکرده‌اند، برخورد شود گرچه اکنون تلاش‌هایی از سوی شهرداری و مسئولان شهری در حال انجام گرفتن هست و امیدواریم این نوع اقدامات تسریع پیدا کند.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی
جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هشتم، نهم و دهم
تحصیلات
فوق لیسانس مدیریت دولتی
تاریخ تولد
۱۳۳۶ خورشیدی
محل تولد
صومعه سرا، ایران
اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار