مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدحسین قربانی
محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه

کد خبر : ۳۴۲۲۴
زمان انتشار : ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳

محمدحسین قربانی:

وضع مالیات بر خرده‌فروشی‌ها بهترین بازدارنده در میزان مصرف دخانیات کشور است

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ایران را آخرین کشور پرداخت‌کننده مالیات بر مصرف سیگار در بین 180 کشور دنیا نام برد و گفت: وضع مالیات بر خرده‌فروشی‌ها بهترین بازدارنده در میزان مصرف دخانیات کشور است.

به گزارش  محمدحسین قربانی با اشاره به عضویت ایران در کنوانسیون مبارزه با دخانیات جهان اظهار کرد: در سال ۸۵ قانون مبارزه با مواد مخدر در کشور وضع شد و در یک سال بعد آیین‌نامه اجرایی آن توسط دولت به تصویب رسید و ابلاغ شد.

وی تنها راه مبارزه با دخانیات را قوه قهریه ندانست و افزود: بهترین راه مبارزه با دخانیات وضع مالیات بر خرده‌فروشی‌ها هست.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه باید بپذیرند که در پی مصرف دخانیات باید مالیات آن را نیز بپردازند، گفت: برخی‌ها موافق‌اند که محدودیت‌هایی باید برای تولید، تولید مشترک یا برندها ایجاد کنند اما وضع مالیات بر خرد فروشی‌ها بهترین شیوه کنترل مصرف دخانیات است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه وضع مالیات بر خرده‌فروشی‌های دخانیات بهترین شیوه برای افزایش سلامت اجتماعی است تصریح کرد: ما نمی‌توانیم هزینه درمان ۵۵ هزار نفر مرگ‌ومیر ناشی از مصرف دخانیات را بپردازیم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان از موافقت خود با تولید مواد دخانی خبر داد و افزود: موافق تولید داخل سیگار هستم چون برخی‌ها از خارج از کشور در ایران در حوزه سیگار سرمایه‌گذاری کرده‌اند و سالانه هشت هزار میلیارد تومان به جیب می‌زنند و می‌برند اما باید مالیات را باید در خورده فروشی گنجاند.

قربانی بابیان اینکه وضع مالیات بر خرده‌فروشی‌ها بهترین بازدارنده و کنترل‌کننده در میزان مصرف دخانیات است خاطرنشان کرد: باید مالیات بر تولید داخل با یک قیمت مشخص، مالیات بر تولید مشترک بیشتر بر مالیات تولید در داخل و همچنین مالیات تولید سیگار برند در کشور از همه بیشتر باشد.

وی با اشاره به اینکه در بین ۱۸۰ کشور دنیا، ایران جز آخرین کشورهایی هست که مالیات مصرف از دخانیات می‌پردازد گفت: نباید به این موضع دامن زده شود چون دخانیات در کشور اشتغال ایجاد می‌کند ما مالیات آن را حذف کنیم.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی
محمدحسین قربانی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره نهم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۴خورشیدی
محل تولد
آستانه اشرفیه، گیلان
علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!