مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۲۹۰۴۶
زمان انتشار : ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲

مهرداد لاهوتی :

وزیر یک کشور می‌خواهد از راه واردات کشور را اداره کند/وزیر به من گفت تحت‌فشار جهانگیری و شریعتمداری هستم/سخت به دنبال استیضاح وزیرم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه واردات بی‌رویه برنج، به خاطر منافع یک عده‌ای است که در دستگاه‌های دولتی نفوذ دارند گفت: وزیر یک کشور می‌خواهد از راه واردات کشور را اداره کند و من سخت به دنبال استیضاح وزیرم.

به گزارش  مهرداد لاهوتی بابیان اینکه واردات بی‌رویه برنج، به خاطر منافع یک عده‌ای است که در دستگاه‌های دولتی  نفوذ دارند اظهار کرد: در دستگاه‌های دولتی هم یک عده هستند که منافع آن‌ها را بر منافع ملی کشور می‌فروشند و این کارها خلاصه‌اش اتفاقات امروز برنج گیلان می‌شود.

وی افزود: هفته گذشته یک سؤالی را از وزیر جهاد کشاورزی پرسیدم که میزان برنجی را که نیاز داریم‌ چقدر است؟ و ایشان علی‌رغم این‌که همیشه بر اساس سرانه کشور می‌گفت ۳۶ کیلو اما این دفعه حرفش را عوض کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در دیدار وزیر جهاد کشاورزی، حسنی نماینده مردم  رشت هم حضور داشتند گفت:  من به وزیر گفتم که اصلاً در مورد دو میلیون ۸۰۰ هزار تن نمی‌خواهم بحث کنم و همان سه میلیون ۲۰۰ هزار تن شما که من اعتقاددارم عدد غلطی است و ما اعتقادداریم که دو میلیون ۴۰۰ هزار تن برنج تولید می‌شود اما وزیر به دو میلیون ۲۰۰ هزار اعتقاد دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر ما همان یک‌میلیون تن برنج تولیدی را در کشور نظر بگیریم، شش‌ماهه سال گذشته ۶۰۸ هزار تن وزارت  و در هفت‌ماه امسال هم یک‌میلیون ۶۰ هزار تن برنج وارد کردند و با توجه به این مسئله الآن تکلیف چیست؟

وی بابیان اینکه وزیر برای ثبت سفارش محدد به وزارت بازرگانی نامه نوشته است گفت: یک‌میلیون تن تا پایان سال و با محاسبه یک‌میلیون تن قاچاق در جمع سه میلیون ‌تن می‌شود و این یعنی که وزیر یک کشور می‌خواهد از راه واردات کشور را اداره کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی گفت: من در جلسه با وزیر کشاورزی گفتم که اجازه دهید ما حداقل زمین‌هایمان را تغییر کاربری دهیم تا  دست از سر ما بردارید زیرا شما نیاز به کشاورزی ندارید و ما هم‌ نمی‌خواهیم‌ کشاورزی کنیم.

لاهوتی با اذعان به اینکه در آن جلسه وزیر کشاورزی به من گفت ما تحت‌فشار یک عده هستیم بیان کرد:  وزیر در آن جلسه گفت که من تحت‌فشار آقای جهانگیری هستم و یک‌بار دیگر هم گفته بودند ما تحت‌فشار آقای شریعتمداری هستیم.

وی بیان کرد: من فردای آن روز مصاحبه کردم که اگر  اقتصاد مقاومتی ما آقای جهانگیری قرار است بگویند ما درهرصورت در حق کشاورز ظلم کنیم من سراغ رهبری معظم انقلاب می‌روم و دست به دامن ایشان می‌شوم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: بعدازاین اتفاقات  حجتی آمد و نامه نوشت به ‌وزارت صنعت معدن و تجارت که فعلاً واردات متوقف شود که خدا را شکر متوقف‌شده است و من انتقادات بسیاری از ایشان دارم و ازجمله نمایندگانی هستم که سخت دنبال استیضاح ایشان هستم.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی