مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۳۲۵۴۵
زمان انتشار : ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸

مهرداد لاهوتی :

واقعیت داستان پشت‌صحنه چای واردات است/سردرگمی وزارت صنعت معدن و تجارت درباره وضعیت برنج‌های وارداتی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه هفت هزار باغ چای تغییر کاربری پیدا کرده‌اند گفت: درگذشته حدود 70 هزار تن چای تولید می‌شد که الآن بیست هزار تن چای تولید می‌شود، واقعیت داستان پشت‌صحنه چای، واردات است.

به گزارش   مهرداد لاهوتی  در نشست شورای اداری شهرستان لنگرود در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: عزم و اراده دولت به سمتی است که در سال آینده تحول بزرگی درزمینهٔ اشتغال ایجاد کند که بسترهای اولیه آن کاملاً مشهود و شرایط آن فراهم‌شده است.

وی گفت: ۱۱ هزار میلیارد تومان درزمینهٔ ایجاد اشتغال روستایی در نظر گرفته‌شده است تا به‌صورت تسهیلات به کشاورزان و تولیدکنندگان پرداخت شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه قانون مالیات بر ارزش‌افزوده آزمایشی است افزود: این قانون در مجلس در مرحله بازنگری قرار دارد و اعتقادداریم که مالیات بر ارزش‌افزوده باید گرفته شود چراکه یکی از راه‌های اداره دولت از طریق دریافت مالیات است ولی باید مالیات‌ها درست دریافت شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تاکنون در هیچ بودجه‌ای بسته اشتغال مستقلی نداشتیم تصریح کرد: امسال ۷۳ هزار میلیارد تومان در بودجه ۹۷ برای ایجاد اشتغال روستایی در نظر گرفته است.

لاهوتی بیان کرد: وزیر نباید در روستاها به دنبال ایجاد اشتغال باشد، باید استانداران و فرمانداران با طرح و برنامه درست و با بهره‌گیری از تسهیلات در نظر گرفته‌شده به ایجاد شغل در روستاها بپردازند.

وی با اشاره به بحث ابریشم، گفت: در دهه گذشته تعرفه واردات ابریشم ۲۰۰ درصد بود که حدود هفت هزار تن پیله ابریشم تولید می‌شد و یک هزار تن نخ ابریشم تولید می‌شد که اکنون تعرفه واردات ابریشم از ۲۰۰ درصد به ۱۵ درصد رسیده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه چهار کارخانه نخ ابریشم در کشور وجود دارد، افزود: با توجه به واردات و کاهش تعرفه‌ها دو کارخانه تعطیل‌شده است و دو کارخانه در گیلان و خراسان در حال فعالیت هستند که در وضعیت مناسبی نیز به سر نمی‌برند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات چای خارجی تصریح کرد: بارها گفتم اگر ما مسئولین به ملت رحم نمی‌کنیم حداقل ملت به‌سلامتی خودشان رحم کنند و از چای خارجی استفاده نکنند، چای‌ خارجی دارای رسوب است و نگران سلامتی مردم هستیم.

لاهوتی بابیان اینکه چهار هزار باغ توت نوغان تغییر کاربری شد و این برگشت‌پذیر نیست بیان کرد: دغدغه ما فقط برای کشاورزان نیست ما دغدغه کشور را نیز داریم که به چه سمتی می‌رود.

وی بابیان اینکه هفت هزار باغ چای تغییر کاربری پیدا کرده‌اند افزود: درگذشته حدود ۷۰ هزار تن چای تولید می‌شد که الآن بیست هزار تن چای تولید می‌شود، واقعیت داستان پشت‌صحنه چای، واردات است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مصرف سالانه چای در ایران ۱۲۰ هزار تن است، تنها درخواستی که از دولت می‌رود این است که دولت به مقدار لازم چای وارد کند نه بیش از حد نیاز.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ۴۵ روز گذشته سه نامه به وزارت صنعت و معدن درباره واردات برنج نوشته شد که در نامه اول اجازه واردات برنج داده شد در نامه دوم گفته شد که جلوی واردات گرفته شود، نامه سوم درباره واردات برنج دستور واردات برنج داده شد.

لاهوتی با انتقاد از واردات بی‌رویه برنج به کشور، افزود: سه هزار هکتار از زمین‌های برنج از بین رفت و دیگر برگشت‌پذیر نیست، چرا باید دست نیاز خود برای برنج را به‌سوی هند و اندونزی دراز کنیم و قوت کشور را خودمان تأمین نکنیم.

وی بیان کرد: سالانه ۳۰ میلیون گردشگر وارد استان می‌شود و گیلان نباید فقیر باشد، ظرفیت‌ها برای ایجاد اشتغال در استان گیلان فراوان است و باید به نحو احسن استفاده شود.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی