مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدحسین قربانی
محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه

کد خبر : ۱۳۰۷۸
زمان انتشار : ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷

محمدحسین قربانی:

واردات رنگ‌دانه‌های غیرحلال ممنوع است/سازمان غذاودارو مسئولیت نظارت را برعهده دارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه واردات رنگ‌دانه‌های غیرحلال برای استفاده در صنایع غذایی و آرایش و بهداشتی طبق قانون ممنوع است، گفت: سازمان غذا و دارو تصمیم می‌گیرد چه محصولی مجوز واردات بگیرد و در محصولی نهایی استفاده شود یا خیر.

به گزارش  محمدحسین قربانی در خصوص استفاده و واردات رنگ‌دانه‌های طبیعی استفاده شده در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی که از حشرات گرفته می‌شود، اظهار داشت: در واردات محصولات سلامت محور، نوشیدنی‌ها و آرایشی و بهداشی بر اساس قوانین کشور دو مجموعه با محوریت سازمان غذا و دارو که بر واردات این رنگ دانه‌ها و هم در زمینه تولید آنها نظارت می‌کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو تصمیم می‌گیرد چه محصولی مجوز واردات بگیرد و اینکه در محصولی نهایی استفاده شود یا خیر، گفت: در کنار سازمان غذا و دارو، سازمان ملی استاندارد نیز قرار دارد.

این نماینده مرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بسیاری از این موارد در قوانین رسمی کشور منع مصرف دارد، اضافه کرد: در این بین در خصوص محصولات نهایی بحث حلال بودن و واردات آن از مجاری رسمی و قانونی مطرح است.

وی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد کشور وظیفه نظارت و قانون‌گذاری در این زمینه را برعهده دارد، تصریح کرد: واردات رنگ‌دانه‌های غیرحلال برای استفاده در صنایع غذایی و آرایش و بهداشتی طبق قانون ممنوع است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در این خصوص منع واردات این رنگ دانه‌ها بین سازمان و غذا و دارو و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار شده، تاکید کرد: به‌صورت موردی اطلاعی در خصوص استفاده از چنین رنگ‌دانه‌های در صنایع کشور ندارم اما به‌صورت کلی واردات و استفاده از آنها منع قانونی دارد.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی
محمدحسین قربانی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره نهم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۴خورشیدی
محل تولد
آستانه اشرفیه، گیلان
اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار