مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۱۳۸۹۱
زمان انتشار : ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱

مهرداد لاهوتی :

واردات بیش از نیاز برنج جز خیانت به کشور مفهوم دیگری ندارد

لاهوتی گفت: ممکن است دولت پول داشته باشد و از کشورهای دیگر برنج و گندم و امثالهم وارد کنند اما در چند سال دیگر امکان تهیه اقلام غذایی برای ما در کشورهای دنیا مقدور نخواهد بود.

به گزارش   مهرداد بائوچ لاهوتی با تأکید بر اینکه میزان واردات بیش از ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن جز خیانت به کشور مفهوم دیگری ندارد، اظهار کرد: بر اساس سرانه جهاد کشاورزی که ۳۶ کیلوگرم برنج را برای هر ایرانی تعریف کرده، دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن برنج مصرفی ما است که ازاین‌بین حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن در داخل تولید می‌شود.

وی با اذعان به اینکه همیشه افرادی هستند که منافع طلبند و قانون را به بهانه‌هایی دور می‌زنند، افزود: موضوع واردات برنج را با وزیر جهاد در میان گذاشتم و وی گفت که شریعتمداری دستور داده و من نسبت به این رفتاری شریعتمداری واکنش تندی نشان دادم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه ما در تلاش هستیم تا این واردات صورت نگیرد، گفت: دلیل نطق اخیر من در مجلس هم همین بود چون طبق اخبار واصله مقررشده بازهم برنج وارد شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه واردات برنج جز خیانت به کشور چیزی نیست، خاطرنشان کرد: فشارهای ما در خصوص منع واردات به خاطر کشاورزان برنج‌کار نیست بلکه هر کشوری باید قوت و غذای خودش را با استفاده از امکانات داخلی تهیه کند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: ممکن است دولت پول داشته باشد و از کشورهای دیگر برنج و گندم و امثالهم وارد کنند اما در چند سال دیگر امکان تهیه اقلام غذایی برای ما در کشورهای دنیا مقدور نخواهد بود.

لاهوتی با اشاره به اینکه وقتی در خلاف جهت منافع برنج دست به واردات غیرقانونی زده می‌شود کشاورز بی‌رغبت می‌شود، گفت: چون کشاورز می‌بیند کشت برنج توجیه اقتصادی ندارد نهایتاً زمین خود را می‌فروشد و معضلی شبیه تغییر کاربری‌ها ایجاد می‌شود.

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق آمار موجود حدود ۳ هزار هکتار از زمین‌های شالی، چهار هزار از زمین‌های باغ توت و هفت هزار هکتار از زمین‌های باغات چای کشاورزان تغییر تاکنون کاربری پیدا کرده است.

وی با اذعان به اینکه منشأ همه تغییر کاربری‌ها عدم توجیه اقتصادی است، بیان کرد: اگر تولید محصول برای کشاورز صرفه اقتصادی داشت کشاورز رغبت به تولید می‌کند، اما اگر برای کشاورز کشت و زرع توجیه اقتصادی نداشته باشد تولید برنج نیز از بین خواهد رفت.

عضو مجمع نمایندگان گیلان حساسیت رسانه‌ها را در اطلاع‌رسانی و نظارت در این موضوع حائز اهمیت دانست و گفت: رسانه‌ها باید حساسیت بیشتری نسبت به واردات برنج داشته باشند و باید حساسیت کشاورزان و نمایندگانشان را در خانه ملت به‌گونه‌ای منعکس کنند که دستور واردات برنج را لغو و حمایت دولت به خود را جلب کند.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی