مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
ذبیح نیکفر لیالستانی
ذبیح نیکفر لیالستانی
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل

کد خبر : ۲۹۰۴۴
زمان انتشار : ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲

ذبیح نیکفر:

واردات برنج ۲ برابر کسری بازار بوده/ معیشت کشاورزان شمالی در خطر است

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به متضرر شدن برنج‌کاران با واردات بی‌رویه برنج گفت: واردات بی‌رویه برنج معیشت کشاورزان شمالی را به خطر انداخته است.

به گزارش  ذبیح نیکفر با اشاره به ضربه مهلک واردات برنج به سطح تولید و درآمد کشاورزان شمالی اظهار کرد: ما تاکید کردیم که نباید برنج مازاد بر نیاز وارد کشور شود، اما وارد شد و ناراحتی قشر کشاورزان ازجمله برنج‌کاران را رقم زد.

وی بابیان اینکه بیش از یک‌میلیون تن برنج وارد کشور شده که تقریباً دو برابر کسری برنج است، افزود: با حجم وارداتی که در میزان برنج صورت گرفته، کلاس برنج‌کاری و کشاورزی به‌کلی تعطیل شده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لغو واردات برنج با تذکرات پیاپی نمایندگان شمالی گفت: در مجلس به وزیر تذکر دادیم و پیگیری‌های نمایندگان شمال کشور باعث شد تا ثبت سفارش‌ها لغو و از ادامه واردات برنج جلوگیری شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی گفت:در تذکرات مجلس هم مطرح کردم که واردات برنج موجب آسیب تولید داخلی می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با شرایط واردات کلاً در کشور خاطرنشان کرد: از تأکیدات رهبر معظم انقلاب است که تا زمان داشتن کالاهای مشابه داخلی از واردات کالای خارجی ازجمله محصولات کشاورزی ممانعت شود.

نیکفر با اشاره به خطر افتادن معیشت برنج‌کاران با واردات بی‌رویه از سوی دولت گفت: واردات بی‌رویه برنج علاوه بر تولید به اشتغال کشور هم ضربه مهلک زده است و در حال حاضر کشاورزان نمی‌توانند معیشت زندگی خود را به کاهش درآمدی که داشته‌اند مدیریت کنند.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی