مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدصادق حسنی جوریابی
محمدصادق حسنی جوریابی
نماینده مردم رشت

کد خبر : ۹۶۵۷
زمان انتشار : ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹

محمدصادق حسنی:

هیچ دستگاهی درباره خطر بیوتروریسم در کالاهای وارداتی گزارشی ارایه نکرده است/ بیوتروریسم موضوعی کاملا سیاسی است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز هیچ دستگاهی درباره خطر ورود بیوتروریسم اطلاعاتی ارایه نکرده است، گفت: این موضوعی کاملا سیاسی است و البته من قائل به وجود بیوتروریسم در کشور نیستم.

به گزارش   محمدصادق حسنی جوریانی  ورود کالاهای قاچاق و بیوتروریسم افزود: محصولات کشاورزی که از مرزها و گمرکات رسمی وارد می شود به دلیل اینکه کنترل می شوند، مشکلی ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کالاهای مختلفی وارد کشور می شود که محصولات کشاورزی را نیز در برمی گیرد ، البته درباره محصولات خوراکی کمی حساسیت وجود دارد، اما این مشکل و عدم بررسی آن از طریق مبادی گمرک انجام می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد که محصولات خارجی که بصورت قاچاق و یا قانونی وارد کشور می شود نیز مشکلاتی مانند بیوتروریسم داشته باشند، اظهار داشت: این موضوع کاملا سیاسی است و نمی توان صددرصد تایید و یا تکذیب کرد، ولی می توان هرکاری درباره کالاهای قاچاق انجام داد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی خاطرنشان کرد: اگر بیوتروریسم بخواهد از طریق مبادی رسمی وارد شود با آن قطعا برخورد خواهد شد، اما اگر به وسیله قاچاق وارد شود یعنی همه چیز باید تعطیل شود و قرنطینه دیگر مهم نیست چون از حیطه بررسی کالاها از وظیفه گمرک، وزارت بهداشت و استاندارد خارج می شود.

وی با بیان اینکه به صراحت نمی توان گفت که وظیفه کدام دستگاه بررسی موارد بیوتروریسم در محصولات کشاورزی است، تصریح کرد: موضوع بیوتروریسم هر روز در رسانه ها مطرح می شود ولی کسی مطمئن نیست که واقعا این کار شده یا خیر.

حسنی جوریانی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ دستگاهی درباره خطر بیوتروریسم در کالاهای وارداتی از جمله قاچاق گزارشی ارایه نکرده است، خاطر نشان کرد: البته من نیز قائل به وجود بیوتروریسم در کشور نیستم./

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟