مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
منوچهر جمالی سوسفی
منوچهر جمالی سوسفی
نماینده مردم رودبار

کد خبر : ۲۶۲۶۶
زمان انتشار : ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶

منوچهر جمالی:

همه هزینه‌های بیماران بر دوش بیمه‌ها سنگینی می‌کند/ طرح تحول سلامت باید در چارچوب قانون برنامه ششم اجرایی شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به سنگینی هزینه‌های درمان بیماران در طرح تحول سلامت بر دوش بیمه‌ها گفت: طرح تحول سلامت باید در چارچوب قانون برنامه ششم توسعه اجرایی شود.

به گزارش  منوچهر جمالی بابیان اینکه همه بیمارستان‌های کشور با مشکل معوقات بیمه‌ها مواجه هستند، اظهار کرد: هزینه‌هایی که برای بیمه‌ها در قبال ارائه خدمات پزشکی تحمیل می‌شود هزینه کمی نیست و بسیار سنگین هست.

وی با اشاره به طرح تحول سلامت و نظام پرداخت بیمه‌ها در آن افزود: طرح تحول سلامت خدمات پزشکی را برای مردم افزایش و هزینه‌های مردم را برای دریافت خدمات پزشکی کاهش داده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای بابیان اینکه در کنار اجرای طرح تحول سلامت مراجعه مردم به بیمارستان‌ها افزایش‌یافته گفت: بیمارستان‌ها مجبور شده‌اند همه خدمات را نظیر دارو، تجهیزات پزشکی و سایر ملزومات را برای تکمیل خدمات به بیماران ارائه کنند و کسی را برای خرید آزاد به بیرون از مراکز درمانی روانه نکنند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه همه‌ی هزینه درمان بیماران بر دوش بیمه‌ها سنگینی می‌کند، خاطرنشان کرد: بیمارستان‌ها با حجم کاری که توسط افزایش بیمار روبرو هستند قدرت پاسخگوی آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فشار بالای کار به پزشکان، پرستاران و کارکنان در بیمارستان‌ها گفت: بسیاری از کادر پزشکی در مراکز درمان احتیاج به استراحت دارند و نیازی به‌اضافه کار ندارند اما مجبورند برای پر کردن نوبت خدمات‌دهی در بیمارستان‌ها حاضر شوند و این در حالی هست که بیمارستان‌ها توان پرداخت حقوق و دستمزد و مزایایشان را هم ندارد و این یک معضل است.

جمالی با اکید بر اینکه طرح تحول سلامت باید در چارچوب قانون برنامه ششم توسعه اجرایی شود، افزود: باید درجاهایی که هزینه‌های اضافه بر دوش بیمه هست کاهش پیدا کند و اقدامات تشخیصی تکراری و اضافی همانند سی‌تی‌اسکن، ام آر آی و آنژیوگرافی را که برای بیمار تکراری هست را کم کنند تا اقدامات درمانی اضافه بر روی بیماران صورت نگیرد.

وی با تاکید بر اینکه نباید هزینه‌های اضافی بر بیمه‌ها تحمیل شود، بیان کرد: باید اعتبارات و تخصیص‌هایی را که برای بیمه سلامت در نظر گرفته‌شده تحقق پیدا کند و نظارت‌ها نیز در این رابطه افزایش یابد تا شاهد پیش آمدن مشکلات بیشتر در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها نشویم.

نماینده رودبار در خانه ملت با تاکید بر اینکه پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از سوی بیمه تراز نیست، گفت: اگر مطالبات بیمارستان‌ها تماماً از بیمه‌ها گرفته شود و به بیمارستان‌ها پرداخت شود بازهم بیمارستان‌ها بدهکار خواهند شد.

انتهای پیام/

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار