مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
محمدحسین قربانی
محمدحسین قربانی
نماینده مردم آستانه اشرفیه

کد خبر : ۱۶۳۴۷
زمان انتشار : ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴

محمدحسین قربانی:

نگاه کارشناسی در برنامه وزرای پیشنهادی دیده شود/ لزوم همخوانی برنامه‌ها و اهداف وزرای پیشنهادی با اسناد بالادستی

رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: نمایندگان در بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی باید نگاه کارشناسی و همخوانی اهداف وزاتخانه‌ها با اسناد بالادستی را مدنظر قرار دهند.

به گزارش  محمدحسین قربانی ، به جلسات مشترک نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم اشاره داشت و اظهار کرد: مجلس در این روزها در اوج کار بررسی صلاحیت وزرا است و وزرای زیادی به مجلس وارد و با نمایندگان بحث و گفت‌وگو می‌کنند.

وی بابیان اینکه از رئیس‌جمهوری بابت معرفی وزرای خود با رایزنی با کمیسیون‌ها و گروه‌های فعال مجلس خوشحالیم، افزود: با معرفی وزرای پیشنهادی فعلی رئیس‌جمهور به وعده‌هایی که داده عمل کرده است.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهوری وزرای جوان‌تری را نسبت به دولت قبل معرفی کرده و تقریباً نیمی از وزرا را تغییر داده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اعلام اینکه رئیس‌جمهوری وزرای ناکارآمد را به هر دلیلی کنار زده است که جای خوشحالی است، بیان کرد: یکی از وعده‌های رئیس‌جمهور معرفی وزرای کارا و جوان بود که این وعده رئیس‌جمهور تحقق پیدا کرده و همه خوشحال هستند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نمایندگان باید از نگاه سیاسی به دور باشند و در بررسی صلاحیت وزرا کار کارشناسی انجام دهند، خاطرنشان کرد: برخی از وزرایی نظیر بهداشت و درمان، رفاه، ورزش و وزارت امور خارجه تحت عنوان توریست سلامت که در حوزه تخصصی ما قرار داشتند برنامه‌هایشان شنیده و بررسی‌هایی صورت گرفته است.

قربانی بابیان اینکه مباحث و مشکلاتی که درگذشته در حوزه سلامت وجود داشته را به وزرای پیشنهادی مذکور متذکر شده‌ایم، بیان کرد: بسیار جای خوشحالی دارد که برنامه وزرا منطق محور و بر اساس برنامه ششم توسعه است و سلیقه‌ای و احساساتی نیست.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و کیاشهر در خانه ملت با تأکید بر اینکه برنامه وزرای پیشنهادی باید با اسناد بالادستی و منابع و مصارف موجود همخوانی داشته و در چارچوب آن‌ها تدوین شود، افزود: باید تأکیدات مقام معظم رهبری در برنامه وزرا تعبیه شود و من معتقدم روندی را که وزرای پیشنهادی در پیش‌گرفته‌اند، شاهد توفیقاتی خواهیم بود.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی