مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۱۷۰۸۲
زمان انتشار : ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹

مهرداد لاهوتی :

نمایندگان در جریان لیست اموال وزرا قرار گیرند

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه عدد و رقم‌هایی از اموال وزرا عنوان می‌شود که به اعتقاد شخصی من این عدد و رقم‌ها همه غیر واقعی است گفت: تدبیر کنید نمایندگان مجلس به گونه‌ای در جریان لیست اموال وزرا قرار بگیرند.

به گزارش   مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (شنبه ۲۸مرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در تذکر شفاهی گفت: در اصل ۱۴۲ اشاره دارد که دارایی رهبری معظم انقلاب، رئیس جمهور، معاونین رئیس جمهور، وزیران، همسران و فرزندان آن‌ها قبل و بعد، توسط قوه‌قضائیه رسیدگی می‌شود که برخلاف افزایش نیافته باشد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امروز در صحن مجلس این بحث بسیار جدی است، عدد و رقم‌هایی از وزرا عنوان می‌شود که به اعتقاد شخصی من این عدد و رقم‌ها همه غیر واقعی است؛ اصل ۱۴۲قانون اساسی نیز به این معنا نیست که نمایندگان مجلس مَحرم و در جریان این اعداد و رقم نباشند، جنابعالی صبح فرمودید که این اصول و قانون اساسی اجازه را به قوه قضائیه داده است.

بائوج لاهوتی خطاب به رئیس مجلس ادامه داد: با درایتی که در شما سراغ داریم تدبیری بفرمائید، به خاطر خود وزرا عرض می‌کنم حداقل در جریان اموال ارائه شده به قوه قضائیه باشیم. ۸۰درصد اعدادی که در تلگرام‌ها پخش می‌شود اعداد غیر واقعی است. این خواهش بنده از جنابعالی است و اگر غیر منطقی است شما می‌توانید نپذیرید اما خواهشم از جنابعالی این است اگر می‌توانید تدبیر کنید نمایندگان مجلس نیز به گونه‌ای در جریان لیست اموال وزرا قرار بگیرند کار خوبی است و می‌تواند در رأی دادن آنها مؤثر باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: من دوبار دیگر در مجلس به این اخطار پاسخ دادم و خواهش می‌کنم این اخطارهای مشابه را نفرمائید، همانطور که خود به قانون اساسی مسلط هستید و می‌دانید آنچه که الزام‌آور است، اینست که اموالشان را باید به رئیس قوه قضائیه بدهند تا ایشان بررسی کنند که مخالف حق افزایش پیدا نکرده باشد.

دکتر علی لاریجانی یادآور شد: برخی از آقایان وزرایی که مطرح هستند، قبلا سابقه وزارت داشتند و می‌شود از قوه‌قضائیه پرسید که آیا خلاف حق افزایش پیدا کرده یا نه، برخی نیز تازه اول کارشان است و برای وزارت مطرح هستند بنابراین آنجا سابقه‌ای ندارند که سؤال کنیم اما مثل بقیه شئون، تحقیق و بررسی کنید، از خودشان یا جاهایی که می‌توانید سؤال کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اینکه در کانال‌ها یک چیزی گفته می‌شود در سایر امور نیز می‌گویند شما باید اینجا بین خود و خدای خودتان قضاوت کنید، ما که نمی‌توانیم به خاطر این کانال‌ها تصمیم بگیریم، آنچه که حق است باید تصمیم گرفته شود. بررسی کنید حالا آنقدری که لازم است پیگیری خواهم کرد.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی