مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
ذبیح نیکفر لیالستانی
ذبیح نیکفر لیالستانی
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل

کد خبر : ۱۳۵۳۱
زمان انتشار : ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

ذبیح نیکفر:

ناامنی‌های ترکیه در کمین جان گردشگران ایرانی/ مقاصد جدید جایگزین ترکیه شود

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی ‌و گردشگری مجلس با اشاره به اینکه تداوم حوادث تروریستی در ترکیه آن را برای گردشگران ایرانی ناامن کرده، خواستار آن شد که ضمن اطلاع رسانی در این خصوص، مقاصد جدید داخلی یا خارجی جایگزین ترکیه شود.

به گزارش  ذبیح‌الله نیکفر با اشاره به حوادث اخیر ترکیه و گروگانگیری گردشگران ایرانی، گفت: باید اذعان کرد که شرایط کشور ترکیه از نظر امنیتی برای گردشگران مناسب نیست و این امر باید توسط آژانس‌های گردشگری به مسافران اعلام شود؛ به عبارتی لازم است از سوی این آژانس‌ها اطلاع دقیقی از وضعیت ترکیه به متقاضیان سفر به این کشور ارائه شود؛ نه اینکه صرفا به دنبال منافع خود باشند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه‌ها نیز نقش مهمی در راستای اطلاع رسانی وضعیت ترکیه دارند، اظهارکرد: متاسفانه به دلیل تداوم حوادث تروریستی در ترکیه، هنوز هم  برخی از مناطق این کشور برای جان گردشگران ناامن تلقی می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه ارزان بودن قیمت سفر یکی از دلایل حضور بیشمار گردشگران ایرانی در ترکیه است، ادامه داد: گردشگران نباید به هر قیمتی جان خود را در معرض خطر قرار دهند؛ در این بین مقاصد گردشگری خارجی زیادی در همسایگی کشورمان وجود دارد که شرایط مناسبی را نسبت به ترکیه دارند و این مقاصد جدید می‌توانند جایگزین ترکیه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: نباید فراموش کرد که اگر مسئولان و متولیان حوزه گردشگری بستر مناسبی در مقاصد جدید گردشگری داخلی ایجاد کنند و در این بین سطح قیمت سفرهای داخلی را کاهش دهند، حتما بسیاری از افرادی که به کشورهایی مانند ترکیه سفر می‌کنند بازدید از مقاصد جدید داخلی را ترجیح خواهند داد.

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه نقاط جذاب طبیعی بسیاری در مناطق کشورمان وجود دارد و بر این اساس رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی دنیا به ایران تعلق دارد لذا باید از چنین ظرفیت شاخصی برای رونق گردشگری داخلی بهره مناسب برده شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به تازگی گردشگران ایرانی در سفر به ترکیه با باج‌گیران یا گروگان‌گیرهایی مواجه شدند که پس از حبس آنها خانواده‌هایشان را وادار می‌کنند در قبال آزادی برای آنها پول پرداخت کنند.

خبرگزاری خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار