مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۱۳۸۹۳
زمان انتشار : ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱

اسدالله عباسی:

مورد کم‌لطفی قرار گرفتن کشاورزان به هیچ وجه پسندیده نیست/ نمایندگان شمالی اجازه واردات برنج را نمی دهند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به کم لطفی ها به کشائرزان و واردات برنج در فصل برداشت، گفت: نمایندگان استان های برنجکار به هیچ وجه اجازه واردات برنج تا پایان مهر را نمی دهند.

به گزارش  اسدالله عباسی با تاکید بر حفظ حقوق مصرف کننده و تولید کننده در برنج، اظهار کرد: تولید کنندگان ما باید مورد توجه و حمایت قرار بگیرند و نباید قیمت تولیدات ما بالا برود تا عده ای قاچاق کنند.

وی با اشاره به دستور واردات برنج از سوی معاون اجرایی رئیس جمهور، افزود: ما در موضوع برنج به هیچ وجه واردات آزاد نداریم و تمامی واردات برنج کنترل شده و با تعرفه و نظارت دولت صورت می گیرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در زمان برداشت محصول برنج امکان واردات وجود ندارد، گفت: باید برداشت محصول برنج از مزارع انجام و میزان حجم برنج درکشور محاسبه شود و مشخص شود که از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برنج مصرفی چقدر تولید شده است.
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان این اینکه مازاد بر مصرف و نیاز کشور باید از طریق واردات تامین شود، مطرح کرد: در سال حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن برنج وارد می شود و دقیقا دولت بر روی آن نظارت دارد.
عضو کمیسین آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان استان های شمالی اجازه ضایع شدن حق و حقوق کشاورزان را در این برهه از زمان را نمی دهند.
عباسی با بیان اینکه کشاورزان بعد از ماه ها تلاش و زحمات در حال جمع آوری محصول خود هستند، افزود: به هیچ وجه پسندیده نیست که کشاورزان در این موقع از سال بخواهند مورد کم لطفی و بی توجهی بسیاری از افراد که به هر نحوی اظهار نظر می کنند و کشاورزان را ناراحت می کنند قرار بگیرند.
وی با بیان اینکه تلاش بر این است تا اواخر مهر ماه اجازه واردات هیچگونه برنجی را ندهیم، افزود: باید جلوی قاچاق برنج گرفته شود و پس از میزان سنجی تولید برنج تصمیمات دیگری اتخاذ شود.
عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه برخی ها برنج هایی را که قبلا با قیمت پایین خریداری کرده و اکنون با قیمت بسیار گران عرضه می کنند، گفت: همه ی مردم نمی توانند برنج با قیمت بالا خریداری کنند چون برنج داخلی به خاطر هزینه های و مرغوبیتش گران هستند و برای همه ی قابل استفاده نیست.
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم باید برنجکار برنج خود را با قیمت منصفانه به بازار عرضه کنند و هم مصرف کنندگان و اقشار ضعیف جامعه از محصول برنج استفاده کنند، تصریح کرد: دولت باید از طریق تعاونی های مصرف و یا به شکل یارانه ای و عرضه مستقیم برنج را عرضه کند تا قیمت آن برای مصرف کننده بالا نباشد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دولت احساس کرد که بازار نیاز به برنج دارد باید دست به واردات بزند، گفت: در ارتباط با صحبت های ضد و نقیضی که مطرح می شود مواضع نمایندگان شمالی به ویژه نمایندگانی که حوزه های انتخابیه آنها برنجکاران هستند مقاومت و ایستادگی می کنند و اجازه تضییح حقوق کشاورزان را نخواهیم داد.

8 دی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی