مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

اسدالله عباسی جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی ولی داداشی
مهرداد بائوج لاهوتی
مهرداد بائوج لاهوتی
نماینده مردم لنگرود

کد خبر : ۳۱۶۰۹
زمان انتشار : ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲

مهرداد لاهوتی :

موافقت مجلس با طرح فروش کالای قاچاق مغایر با حمایت از تولید داخل/ فروش کالای قاچاق و کسب درآمد دولت از آن مشوقی برای قاچاق است

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 کل کشور موافقت مجلس با طرح فروش کالای قاچاق را مغایر با سیاست حمایت از تولید داخل برشمرد و گفت: فروش کالای قاچاق و کسب درآمد دولت از آن مشوقی برای قاچاق است.

به گزارش  مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به طرح کمسیون تلفیق بودجه ۹۷ مبنی بر فروش کالای قاچاق برای حصول درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت و صرف این درآمد برای ایجاد اشتغال در کشور اظهار کرد: طرح کمسیون تلفیق بودجه برای فروش کالای قاچاق به جهت کسب درآمد ده هزارمیلیاردی و هزینه آن برای ایجاد شغل تصمیم درستی نبود.

وی بابیان اینکه در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه۹۷ امسال اتفاقات بسیار خوبی رقم خورد، افزود: کمیسیون تلفیق با افزایش هرگونه حامل‌های انرژی که بنزین و گازوئیل را شامل می‌شد مخالفت کرد که جزء رویدادهای خوب و به نفع مردم محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور با اشاره به قدم‌های مثبت دولت برای توسعه اشتغال در سال آینده گفت: کمیسیون تلفیق به دنبال اقداماتی است که فضای اقتصادی کشور ازجمله یارانه‌ها را تلطیف کند تا هیچ‌کسی از مستحقان یارانه بگیر جا نمانند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در کنار تصمیمات خوب کمیسیون تلفیق، فروش کالای قاچاق و صرف درآمد آن برای اشتغال صحیح نیست، توضیح داد: با مخالفت مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی حدود ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از بسته اشتغال دولت کم شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه طرح فروش کالای قاچاق جایگزین درآمد ازدست‌رفته دولت دربسته پیشنهادی لایحه بودجه است، تصریح کرد: پیشنهاد فروش کالای قاچاق و صرف درآمد حاصله آن برای اشتغال طرحی بود که از دولت به مجلس وارد شد.

لاهوتی بابیان اینکه طرح مذکور باید در کمیسیون تلفیق اصلاح شود، افزود: اگر طرح فروش کالای قاچاق و صرف درآمد حاصله برای اشتغال در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه اصلاح نشود یقیناً در صحن علنی اصلاح خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت گفت: ما حدود ۳۷هزار میلیارد تومان املاک تملیکی به معنای کالای قاچاق ضبط‌شده در کشور داریم که می‌توانیم با فروش درآمدش را در ایجاد و توسعه اشتغال هزینه کنیم.

وی با اشاره به مخالفت رهبر معظم انقلاب با توزیع کالای قاچاق در کشور، افزود: اگر کالای قاچاق در داخل کشور حراج زده شوند مفهومش ضد اشتغال و تولید است اما موافقت مجلس با فروش کالای قاچاق و کسب درآمد ۱۰ هزارمیلیاردی رویدادی هست که رقم خورده است.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷ به معایب طرح موافقت شده در کمیسیون اشاره کرد و گفت: آزادسازی و فروش کالای قاچاق در کشور فعالان قاچاق را ترغیب به قاچاق می‌کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه فروش کالای قاچاق و کسب درآمد برای دولت موجب می‌شود تا دولت با واردات کالای قاچاق مخالفت نکند، گفت: با موافقت مجلس درآمد فروش کالای قاچاق برای دولت می‌تواند درآمد خوب و جایگزین نفت شود که این رویدادی نامطلوب در اقتصاد را رقم خواهد زد.

لاهوتی بابیان اینکه موافقت مجلس با طرح فروش کالای قاچاق مغایر با حمایت از تولید داخل است، گفت: اگر طرح فروش کالای قاچاق در کشور اجرایی شود کسانی که در بخش تولید کشور فعالیت می‌کنند از ادامه کار دست می‌کشند و رمقی برای ادامه تولید و رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی نخواهند داشت.

خبرگزاری فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب مسدود شده است.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی