مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]

انتخاب نماینده دیگر

جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی حسن خسته‌ بند ذبیح نیکفر لیالستانی سید کاظم دلخوش اباتری غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی محمدحسین قربانی محمدصادق حسنی جوریابی محمدمهدی افتخاری محمود شکری منوچهر جمالی سوسفی مهرداد بائوج لاهوتی ولی داداشی
اسدالله عباسی
اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش

کد خبر : ۱۱۰۹
زمان انتشار : ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۲

اسدالله عباسی:

مهارت مدیریت بحران در کشور وجود ندارد / کشورمان دچار خسارات مادی و معنوی شد

نماینده رودسر در مجلس خواستار ارائه لایحه‌ای به مجلس برای بهبود وضعیت مدیریت بحران شد.

به گزارش  اسدالله عباسی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی بعد از قرائت گزارش سیل استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و غربی از سوی کمیسیون عمران گفت: اخیراً کشورمان به دلیل وقوع سیل دچار خسارات مادی و معنوی شد.

بسیاری از کشاورزان مسکن و زمین‌های زراعی خود را بر اثر سیل از دست داده اند

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تصریح کرد: بسیاری از کشاورزان، مسکن و زمین‌های زراعی خود را از دست دادند و امروز بیکاری گریبانگیر آنها شده است.

وی افزود: از سوی دیگر تلفات جانی ناشی از سیل های اخیر از جمله خسارات معنوی بود که باعث گرفتاری‌های اجتماعی و اقتصادی می شود.

از نظر مهارت مدیریت و رفع بحران در کشور مشکلات وجود دارد

عباسی ادامه داد: تفاوت اقلیمی در سراسر ایران باعث می شود به لحاظ وقوع حوادث طبیعی در صدر کشورهای دنیا قرار داشته باشیم اما متأسفانه از نظر مهارت مدیریت و رفع بحران جزو کشورهای مشکل دار هستیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر ضرورت فراهم کردن تمهیدات پیشگیری و رفع بحران خاطر نشان کرد: متأسفانه امدادرسانی‌ها به موقع انجام نمی شود و حتی تعداد بالگردها برای امدادرسانی کم است؛ لذا باید به دولت کمک شود تا لایحه ای به مجلس در این خصوص ارائه کند تا بودجه آن نیز به صورت صد در صد تخصیص یابد.

خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسدالله عباسی
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی
اسدالله عباسی
دوره های نمایندگی در مجلس
دوره هفتم، هشتم و دهم
تحصیلات
دکتری
تاریخ تولد
۱۳۴۰ خورشیدی
محل تولد
روستای هلوکله، چابکسر، رودسر
مسئولیت های سابق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (۱۳۹۱-۱۳۹۲)
وبسایت
www.dr-abbasi.com
سوابق علمی و آموزشی
-مدیریت مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال -تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان به مدت ۶سال -مدرس آموزش خانواده استان تهران -مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران -تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال -عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال -عضوشورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش -عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی -عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری -عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور -عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران -عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم
سایر سمت های اجرایی
-معاون «توسعه و مدیریت منابع» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -عضو شورای اجرایی و هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان گیلان -عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران و سپه -عضو هیئت مدیره صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) -عضو ستاد امور رفاهی کارگران -رئیس شورای عالی کار -دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی -رئیس هیئت امنای تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و روستایی و عشایری -رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل -دبیر شورایعالی اشتغال -رئیس کمیته اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری -رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی